Tag KMP Nowy Sącz
Rozmiar czcionki
- Sukces policjantów z Nowego Sącza podczas turnieju tenisa stołowego Drużyna sądeckich policjantów wywalczyła pierwsze miejsce w III Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie i Prezesa Inpost. Policjanci sądeckiej komendy również osiągnęli świetne wyniki w kategorii open – na drugim miejscu podium stanął Dominik Woźniak, a trzecie miejsce zajął Michał Kantor.
- Szef sądeckich policjantów podziękował za obywatelską postawę Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu w obecności Komendanta Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju osobiście podziękował za obywatelską postawę i pomoc w zatrzymaniu mężczyzny, który uszkodził samochód zaparkowany na terenie uzdrowiska.
- Technik kryminalistyki przybliżył swoją służbę uczniom klasy mundurowej z Marcinkowic 22 października br., uczniowie klasy III LO o profilu ,,Bezpieczeństwo Publiczne” w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach wzięli udział w warsztatach z zakresu kryminalistyki, które poprowadził sądecki policjant.
- Tragiczny wypadek podczas prac ciągnikiem w Królowej Górnej Sądeccy policjanci ustalają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj podczas prac ciągnikiem w miejscowości Królowa Górna w powiecie nowosądeckim. Mundurowi apelują również o ostrożność podczas wykonywania prac w gospodarstwie, na polu i w lesie.
- Trzech poszukiwanych trafiło za kratki, a kolejnych dwóch uniknęło więzienia, opłacając grzywny Sądeccy policjanci jednego dnia zatrzymali pięciu poszukiwanych mężczyzn. Trójka z nich trafiła do zakładu karnego, a kolejnych dwóch uwolniło się od kary więzienia, opłacając zasądzone grzywny.
- Tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego o oszukanie seniorki Dzięki sprawnym działaniom starosądeckich policjantów wspartych przez pomorskich funkcjonariuszy, doszło do zatrzymania 27-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Mężczyzna jest podejrzany o wyłudzenie 70 tys. złotych od seniorki z Sądecczyzny. Grozi mu do 8 lat więzienia, a decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie w oczekiwaniu na wyrok.
- Uderzenie grybowskich policjantów w narkobiznes. Trzy osoby zatrzymane ze znaczną ilością narkotyków Szereg skrupulatnych działań podjętych w ciągu kilku ostatnich miesięcy przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Grybowie zaowocował zatrzymaniem, przedstawieniem zarzutów oraz tymczasowym aresztowaniem trzech osób posiadających znaczne ilości narkotyków. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.
- Uroczysta Msza Święta zainaugurowała sądeckie obchody Święta Policji Wczoraj sądeccy policjanci uroczystą Mszą Świętą zainaugurowali obchody 105. rocznicy powołania Policji Państwowej oraz 25-lecie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Liturgia została odprawiona zgodnie z ceremoniałem policyjnym.
- Uwaga na oszustów! Sądeccy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność W związku ze zgłoszeniami o oszustwach i próbach wyłudzenia pieniędzy od seniorów, sądeccy policjanci ponawiają apel o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, zwłaszcza gdy proszą o pieniądze.
- W sądeckiej komendzie ruszył drugi kurs podoficerski 24 policjantów rozpoczęło szkolenie zawodowe podoficerskie, które odbywa się metodą hybrydową w systemie kształcenia na odległość. Szkolenie otworzył Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Artur Bednarek, natomiast osobiście w jednostce Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu insp. Adam Bukański. Komendanci przywitali słuchaczy jak i wykładowców życząc sukcesów w realizacji szkolenia oraz w dalszej służbie.
- W sądeckiej komendzie ruszył kurs aspirancki 24 policjantów rozpoczęło w sądeckiej jednostce szkolenie zawodowe aspiranckie, które odbywa się metodą hybrydową w systemie kształcenia na odległość. Jego organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach przy udziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
- W sądeckiej komendzie ruszył kurs podoficerski 24 policjantów rozpoczęło szkolenie zawodowe podoficerskie, które odbywa się metodą hybrydową w systemie kształcenia na odległość. Szkolenie otworzył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Maciej Kubiak, natomiast osobiście w jednostce Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu insp. Adam Bukański. Komendanci przywitali słuchaczy, jak i wykładowców, życząc sukcesów w realizacji szkolenia oraz w dalszej służbie.
- Wizyta uczniów klas mundurowych w sądeckiej komendzie 3 marca br. w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu 38 uczniów Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach otrzymało akty nominacyjne na wyższe stopnie uczniowskie. Dodatkowo młodzi ludzie zapoznali się ze specyfiką zawodu policjanta, dowiedzieli się więcej o naborze do służby i uproszczonej ścieżce rekrutacji dla klas mundurowych, a także mieli okazję zwiedzić budynek jednostki.
- Wspólne działania Straży Leśnej i Policji na Sądecczyźnie Dzielnicowi z komisariatów sądeckiej Policji włączyli się w cykliczną akcję Straży Leśnej pn. „Wieniec”. Działania prowadzone w dniach 4-12 marca br. są skierowane przeciwko zbieraczom poroża łamiącym prawo oraz kłusownikom.
- Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym w Podrzeczu – policjanci apelują o ostrożność Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 29 grudnia br. w Podrzeczu w powiecie nowosądeckim. W wyniku poniesionych obrażeń pasażerka podróżująca jednym z samochodów zmarła w szpitalu. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o zachowanie ostrożności na drodze.
- Wypadek na stoku narciarskim w Krynicy-Zdroju. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności Kryniccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło na jednym ze stoków narciarskich na terenie uzdrowiska. W związku z trwającymi feriami, funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności podczas zimowego wypoczynku.
- Wyłoniono zwycięzców eliminacji turnieju motoryzacyjnego z terenu Sądecczyzny 17 kwietnia br. na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Sądecczyzny. Do rywalizacji stanęły łącznie 3 drużyny z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Wiedzę i umiejętności uczestników oceniali m.in. sądeccy policjanci.
- Wyłoniono zwycięzców turnieju motoryzacyjnego na Sądecczyźnie 23 kwietnia br. na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Sądecczyzny. Do rywalizacji stanęło łącznie 6 drużyn z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Wiedzę i umiejętności uczniów oceniali m.in. sądeccy policjanci.
- Wzmożone działania sądeckiej Policji. Mundurowi radzą, jak bezpiecznie spędzić Święta Wielkanocne Wielkanoc to czas, kiedy wielu z nas opuszcza swoje domy i wyjeżdża w długą trasę, by spędzić święta razem z bliskimi. Z kolei dla policjantów to czas wzmożonej służby. W tym okresie, na ulicach Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego pojawi się więcej policyjnych patroli, a wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Sądecczyzny i osobom goszczącym w naszym regionie.
- Wzmożone działania sądeckiej Policji. Mundurowi radzą, jak bezpiecznie spędzić Święta Wielkanocne Wielkanoc to czas, kiedy wielu z nas opuszcza swoje domy i wyjeżdża w długą trasę, by spędzić święta razem z bliskimi. Z kolei dla policjantów to czas wzmożonej służby. W tym okresie, na ulicach Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego pojawi się więcej policyjnych patroli, a wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Sądecczyzny i osobom goszczącym w naszym regionie.
Sukces policjantów z Nowego Sącza podczas turnieju tenisa stołowego
Drużyna sądeckich policjantów wywalczyła pierwsze miejsce w III Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie i Prezesa Inpost. Policjanci sądeckiej komendy również osiągnęli świetne wyniki w kategorii open – na drugim miejscu podium stanął Dominik Woźniak, a trzecie miejsce zajął Michał Kantor.
Szef sądeckich policjantów podziękował za obywatelską postawę
Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu w obecności Komendanta Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju osobiście podziękował za obywatelską postawę i pomoc w zatrzymaniu mężczyzny, który uszkodził samochód zaparkowany na terenie uzdrowiska.
Technik kryminalistyki przybliżył swoją służbę uczniom klasy mundurowej z Marcinkowic
22 października br., uczniowie klasy III LO o profilu ,,Bezpieczeństwo Publiczne” w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach wzięli udział w warsztatach z zakresu kryminalistyki, które poprowadził sądecki policjant.
Tragiczny wypadek podczas prac ciągnikiem w Królowej Górnej
Sądeccy policjanci ustalają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj podczas prac ciągnikiem w miejscowości Królowa Górna w powiecie nowosądeckim. Mundurowi apelują również o ostrożność podczas wykonywania prac w gospodarstwie, na polu i w lesie.
Trzech poszukiwanych trafiło za kratki, a kolejnych dwóch uniknęło więzienia, opłacając grzywny
Sądeccy policjanci jednego dnia zatrzymali pięciu poszukiwanych mężczyzn. Trójka z nich trafiła do zakładu karnego, a kolejnych dwóch uwolniło się od kary więzienia, opłacając zasądzone grzywny.
Tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego o oszukanie seniorki
Dzięki sprawnym działaniom starosądeckich policjantów wspartych przez pomorskich funkcjonariuszy, doszło do zatrzymania 27-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Mężczyzna jest podejrzany o wyłudzenie 70 tys. złotych od seniorki z Sądecczyzny. Grozi mu do 8 lat więzienia, a decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie w oczekiwaniu na wyrok.
Uderzenie grybowskich policjantów w narkobiznes. Trzy osoby zatrzymane ze znaczną ilością narkotyków
Szereg skrupulatnych działań podjętych w ciągu kilku ostatnich miesięcy przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Grybowie zaowocował zatrzymaniem, przedstawieniem zarzutów oraz tymczasowym aresztowaniem trzech osób posiadających znaczne ilości narkotyków. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.
Uroczysta Msza Święta zainaugurowała sądeckie obchody Święta Policji
Wczoraj sądeccy policjanci uroczystą Mszą Świętą zainaugurowali obchody 105. rocznicy powołania Policji Państwowej oraz 25-lecie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Liturgia została odprawiona zgodnie z ceremoniałem policyjnym.
Uwaga na oszustów! Sądeccy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność
W związku ze zgłoszeniami o oszustwach i próbach wyłudzenia pieniędzy od seniorów, sądeccy policjanci ponawiają apel o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, zwłaszcza gdy proszą o pieniądze.
W sądeckiej komendzie ruszył drugi kurs podoficerski
24 policjantów rozpoczęło szkolenie zawodowe podoficerskie, które odbywa się metodą hybrydową w systemie kształcenia na odległość. Szkolenie otworzył Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Artur Bednarek, natomiast osobiście w jednostce Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu insp. Adam Bukański. Komendanci przywitali słuchaczy jak i wykładowców życząc sukcesów w realizacji szkolenia oraz w dalszej służbie.
W sądeckiej komendzie ruszył kurs aspirancki
24 policjantów rozpoczęło w sądeckiej jednostce szkolenie zawodowe aspiranckie, które odbywa się metodą hybrydową w systemie kształcenia na odległość. Jego organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach przy udziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
W sądeckiej komendzie ruszył kurs podoficerski
24 policjantów rozpoczęło szkolenie zawodowe podoficerskie, które odbywa się metodą hybrydową w systemie kształcenia na odległość. Szkolenie otworzył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Maciej Kubiak, natomiast osobiście w jednostce Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu insp. Adam Bukański. Komendanci przywitali słuchaczy, jak i wykładowców, życząc sukcesów w realizacji szkolenia oraz w dalszej służbie.
Wizyta uczniów klas mundurowych w sądeckiej komendzie
3 marca br. w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu 38 uczniów Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach otrzymało akty nominacyjne na wyższe stopnie uczniowskie. Dodatkowo młodzi ludzie zapoznali się ze specyfiką zawodu policjanta, dowiedzieli się więcej o naborze do służby i uproszczonej ścieżce rekrutacji dla klas mundurowych, a także mieli okazję zwiedzić budynek jednostki.
Wspólne działania Straży Leśnej i Policji na Sądecczyźnie
Dzielnicowi z komisariatów sądeckiej Policji włączyli się w cykliczną akcję Straży Leśnej pn. „Wieniec”. Działania prowadzone w dniach 4-12 marca br. są skierowane przeciwko zbieraczom poroża łamiącym prawo oraz kłusownikom.
Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym w Podrzeczu – policjanci apelują o ostrożność
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 29 grudnia br. w Podrzeczu w powiecie nowosądeckim. W wyniku poniesionych obrażeń pasażerka podróżująca jednym z samochodów zmarła w szpitalu. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o zachowanie ostrożności na drodze.
Wypadek na stoku narciarskim w Krynicy-Zdroju. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności
Kryniccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło na jednym ze stoków narciarskich na terenie uzdrowiska. W związku z trwającymi feriami, funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności podczas zimowego wypoczynku.
Wyłoniono zwycięzców eliminacji turnieju motoryzacyjnego z terenu Sądecczyzny
17 kwietnia br. na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Sądecczyzny. Do rywalizacji stanęły łącznie 3 drużyny z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Wiedzę i umiejętności uczestników oceniali m.in. sądeccy policjanci.
Wyłoniono zwycięzców turnieju motoryzacyjnego na Sądecczyźnie
23 kwietnia br. na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Sądecczyzny. Do rywalizacji stanęło łącznie 6 drużyn z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Wiedzę i umiejętności uczniów oceniali m.in. sądeccy policjanci.
Wzmożone działania sądeckiej Policji. Mundurowi radzą, jak bezpiecznie spędzić Święta Wielkanocne
Wielkanoc to czas, kiedy wielu z nas opuszcza swoje domy i wyjeżdża w długą trasę, by spędzić święta razem z bliskimi. Z kolei dla policjantów to czas wzmożonej służby. W tym okresie, na ulicach Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego pojawi się więcej policyjnych patroli, a wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Sądecczyzny i osobom goszczącym w naszym regionie.
Wzmożone działania sądeckiej Policji. Mundurowi radzą, jak bezpiecznie spędzić Święta Wielkanocne
Wielkanoc to czas, kiedy wielu z nas opuszcza swoje domy i wyjeżdża w długą trasę, by spędzić święta razem z bliskimi. Z kolei dla policjantów to czas wzmożonej służby. W tym okresie, na ulicach Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego pojawi się więcej policyjnych patroli, a wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Sądecczyzny i osobom goszczącym w naszym regionie.