Tag aplikacja
Rozmiar czcionki
- Oszustwo na „pracownika banku” Metody i scenariusze oszustów są podobne. Różnią się szczegółami i dostosowywane są do wieku potencjalnych ofiar. 61-letnia mieszkanka powiatu suskiego, która uwierzyła w rozmowie telefonicznej, że rozmawia z prawdziwym przedstawicielem banku, zainstalowała aplikację na swoim urządzeniu wskazaną przez oszusta, za pomocą której straciła prawie 9 tys. złotych
- Zainstalował aplikację, która miała mu pomóc w bankowych zyskach… stracił ponad ćwierć miliona polskich złotych Instalacja aplikacji, która ma nam pomóc w załatwieniu bankowych przelewów czasem kończy się dużymi stratami finansowymi, a osoby sterujące i zarządzające naszymi pieniędzmi za ich pośrednictwem są zawsze anonimowe. Przekonał się o tym 72-latek, który stracił ponad 280 000 złotych.
- „Odbierak” zatrzymany przez miechowskich kryminalnych W piątek (30.01. br.) w godzinach przedpołudniowych w miechowskiej komendzie przyjęto zawiadomienie o oszustwie na szkodę 57-latki. Kobieta padła ofiarą przestępstwa i straciła prawie 14 tysięcy złotych. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych policjanci zatrzymali „odbieraka”. Sąd wobec sprawcy zastosował trzymiesięczny areszt.
Oszustwo na „pracownika banku”
Metody i scenariusze oszustów są podobne. Różnią się szczegółami i dostosowywane są do wieku potencjalnych ofiar. 61-letnia mieszkanka powiatu suskiego, która uwierzyła w rozmowie telefonicznej, że rozmawia z prawdziwym przedstawicielem banku, zainstalowała aplikację na swoim urządzeniu wskazaną przez oszusta, za pomocą której straciła prawie 9 tys. złotych
Zainstalował aplikację, która miała mu pomóc w bankowych zyskach… stracił ponad ćwierć miliona polskich złotych
Instalacja aplikacji, która ma nam pomóc w załatwieniu bankowych przelewów czasem kończy się dużymi stratami finansowymi, a osoby sterujące i zarządzające naszymi pieniędzmi za ich pośrednictwem są zawsze anonimowe. Przekonał się o tym 72-latek, który stracił ponad 280 000 złotych.
„Odbierak” zatrzymany przez miechowskich kryminalnych
W piątek (30.01. br.) w godzinach przedpołudniowych w miechowskiej komendzie przyjęto zawiadomienie o oszustwie na szkodę 57-latki. Kobieta padła ofiarą przestępstwa i straciła prawie 14 tysięcy złotych. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych policjanci zatrzymali „odbieraka”. Sąd wobec sprawcy zastosował trzymiesięczny areszt.