Aktualności

Policjanci pomogli osobie zagrożonej wychłodzeniem

Niska temperatura sprawia, że wiele osób może być narażonych na utratę zdrowia lub życia wskutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych, ale też będących pod wpływem alkoholu, które przez dłuższy czas przebywają na zewnątrz czy w nieogrzewanym pomieszczeniu. Policjanci z Komisariatu Policji w Szczucinie przyszli z pomocą mężczyźnie spędzającemu noc w pustostanie.

W piątek (8.12.br.), przed godz. 21 mundurowi podczas kontroli miejsca przebywania i gromadzenia się osób bezdomnych sprawdzili pustostan znajdujący się na terenie gminy Szczucin, gdzie odnaleźli zziębniętego 53-letniego mężczyznę.  Funkcjonariusze przeprowadzili z nimi rozmowę na temat zagrożeń związanych z przebywaniem w budynku o złych warunkach technicznych. Mężczyzna po namowie policjantów, powrócił do miejsca zamieszkania.

Z uwagi na utrzymujące się niskie temperatury na zewnątrz apelujemy o informowanie służb o osobach  mogących znajdować się w sytuacji zagrażającej  życiu lub zdrowiu. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem. Przy czym w przypadku potrzeby pilnej interwencji należy jednak dzwonić na numer 112.

 

Powrót na górę strony