Tag bezdomni
Rozmiar czcionki
- Nie bądź obojętny, reaguj, gdy ktoś potrzebuje pomocy Okres jesienny, kiedy temperatura znacznie spada, zwłaszcza w nocy, jest trudnym czasem dla osób bezdomnych oraz tych, które incydentalnie znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu, dlatego należy je objąć szczególną opieką. Widząc, że ktoś potrzebuje pomocy, nie zwlekaj, reaguj.
- Nadchodzi trudny czas dla bezdomnych – nie bądźmy obojętni! Okres jesienny oraz zimowy niesie za sobą dodatkowe zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, jakim jest narażenie na zagrażające życiu wychłodzenie organizmu. O tej porze roku osoby bezdomne, starsze mieszkające samotnie, nieporadne życiowo, czy też te, które incydentalnie znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu, należy objąć szczególną troską i opieką.
- Tarnowscy policjanci pomogli bezdomnemu Tarnowianin bez stałego miejsca zamieszkania wybrał namiot, jako swój dom. Postawiony w zagajniku leśnym w północnej części miasta służył mu za schronienie. W ostatnich dniach odwiedzili go policjanci i przetransportowali go do ogrzewalni, by choć na chwilę mógł się ogrzać.
- Pomoc niesiona bezdomnym-potrzebującym w okresie zimy przez gorlickich dzielnicowych. Gorliccy policjanci systematycznie od początku okresu jesienno-zimowego prowadzą akcję kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych, niezaradnych i samotnych, aby uchronić ich przed wychłodzeniem. Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla wielu osób. Zwróćmy uwagę na potrzebujących, interwencja może uchronić czyjeś życie i zdrowie.
- Twój telefon może uratować czyjeś życie Każdego roku, w okresie jesienno-zimowym odnotowuje się przypadki zgonów z powodu wychłodzenia organizmu. W tym czasie osoby będące w kryzysie bezdomności, mieszkające samotnie, nieporadne życiowo, czy też te, które incydentalnie znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu, należy objąć szczególną troską i opieką. W wielu przypadkach, dzięki informacjom przekazywanym przez mieszkańców Sądecczyzny, policjanci udzielali pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem, ratując im życie.
- Policjanci pomogli osobie zagrożonej wychłodzeniem Niska temperatura sprawia, że wiele osób może być narażonych na utratę zdrowia lub życia wskutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych, ale też będących pod wpływem alkoholu, które przez dłuższy czas przebywają na zewnątrz czy w nieogrzewanym pomieszczeniu. Policjanci z Komisariatu Policji w Szczucinie przyszli z pomocą mężczyźnie spędzającemu noc w pustostanie.
- W trosce o życie i zdrowie osób bezdomnych, bezradnych oraz samotnych Spadki temperatury niosą ze sobą zwiększone zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych. Dąbrowscy policjanci sprawdzają miejsca, w których osoby bez dachu nad głową mogą szukać schronienia.
- Podziękowania dla policjantów za pomoc bezdomnym ”Chciałabym złożyć serdeczne podziękowania dla policjantów, którzy (…) podarowali koce osobom bezdomnym…” Takimi serdecznymi słowami i podziękowaniami dla policjantów z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Wydziału Prewencji zaczyna się wiadomość mailowa, która wpłynęła do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Funkcjonariusze w trosce o ich życie i zdrowie w tym trudnym jesienno-zimowym okresie, przekazali trzem bezdomnym koce i kołdry.
- Wspieramy bezdomnych w „Dziele Pomocy św. Ojca Pio” Jak co roku, w okresie jesiennym policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie organizują zbiórkę dla podopiecznych krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.
- Jesień i zima to trudny czas dla bezdomnych – nie bądźmy obojętni! Przed nami coraz zimniejsze dni, a wraz z nimi pojawia się zagrożenie wychłodzeniem organizmu dla osób bezdomnych czy starszych, mieszkających samotnie, czy też dla tych, które incydentalnie znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu.
- Funkcjonariusze krakowskiego oddziału prewencji policji pomogli bezdomnym w potrzebie. Na nietypowy pomysł wpadli dwaj policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Otóż na nocną służbę zabrali ze sobą prywatne kurtki oraz koce. Odzież zamiast marnować się w szafach trafiła do spotkanych podczas służby bezdomnych.