Aktualności

Pomoc niesiona bezdomnym-potrzebującym w okresie zimy przez gorlickich dzielnicowych.

Gorliccy policjanci systematycznie od początku okresu jesienno-zimowego prowadzą akcję kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych, niezaradnych i samotnych, aby uchronić ich przed wychłodzeniem. Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla wielu osób. Zwróćmy uwagę na potrzebujących, interwencja może uchronić czyjeś życie i zdrowie.

Gorliccy stróże prawa nie tylko zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom, ale również pomagają innym, którzy często są samotni, bezdomni, niezaradni, zdani na pomoc innych lub nie chcą korzystać ze zorganizowanej pomocy. Wsparcie głównie osób bezdomnych jest istotne zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy to minusowe temperatury utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Policjanci zachęcają takie osoby do korzystania z noclegowni, lub skorzystania ze wsparcia oferowanego przez ośrodki pomocy społecznej. Jednak nie wszyscy bezdomni chcą wprost skorzystać z oferowanego wsparcia przez ośrodki pomocy. W ostatnim czasie funkcjonariusze dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach udali się do miejsca gdzie przebywają osoby bezdomne i przekazali im ciepłą odzież, którą otrzymali z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorlicach dla osób, które nie chcą skorzystać bezpośrednio z pomocy ośrodka lub noclegowni. Ponadto policjanci zapewnili im także ciepłe napoje, aby mogli się rozgrzać w mroźny dzień. Pomoc została zorganizowana wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gorlicach. Z pewnością ten drobny gest, pomoże bezdomnym przetrwać największe chłody. Nie jest to jednak pierwsza tego typu akcja przeprowadzona przez gorlickich dzielnicowych, już wcześniej przekazali bezdomnym odzież, którą sami przygotowali.
Wszystkich prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie. W przypadku napotkania osoby, która potrzebuje pomocy, nie bójmy się, zadzwońmy na numer 112.

 

Powrót na górę strony