Tag uzależnienia
Rozmiar czcionki
- Spotkania edukacyjne i finał konkursu: Czysty umysł, czyste serce – Nie dla uzależnień Wszyscy uczniowie klas 4 Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej podczas dzisiejszego finału konkursu mieli wyjątkową okazję wysłuchać osób, które dzieliły się wiedzą na temat różnego rodzaju uzależnień i ich wpływ na zdrowie i życie. Uczniowie, których prace zostały ocenione, otrzymali nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Makowie Podhalańskim, a także Eksperta Wojewódzkiego ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego.
- W powiecie wadowickim odbyła się konferencja poświęcona profilaktyce i leczeniu uzależnień wśród dzieci i młodzieży We wtorek, 11 marca 2025 roku, w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej miała miejsce konferencja zatytułowana „Profilaktyka i leczenie uzależnień wśród dzieci i młodzieży – praktyczne działania służb”. Wydarzenie, w którym wzięło udział około 250 osób, miało na celu podniesienie świadomości osób zawodowo pracujących z dziećmi i młodzieżą w zakresie problemów zdrowia psychicznego oraz uzależnień młodych ludzi.
- Szkolenie dla policjantów zajmujących się problematyką przestępczości nieletnich i profilaktyką w pracy z młodzieżą Jednym z zadań krakowskich policjantów jest zapobieganie przestępczości wśród nieletnich. Funkcjonariusze, spotykając się z młodzieżą, pedagogami i rodzicami, omawiają m.in. zagrożenia, z którymi mogą zetknąć się młodzi ludzie. Aby lepiej przygotować się do tych działań, policjanci podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach. Jedno z takich szkoleń odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie i było prowadzone przez doświadczonego policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
- Miechowscy funkcjonariusze zorganizowali konferencję szkoleniową w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu W sali kinowej Centrum Kultury i Sportu w Miechowie miechowscy funkcjonariusze zorganizowali konferencję szkoleniową na temat „Jestem Świadomy, Jestem Bezpieczny” w ramach corocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach tych działań, dzielnicowi wystawili również stoisko profilaktyczno-edukacyjne dotyczące tej tematyki.
- Małopolska Konferencja dla Pełnomocników Gminnych ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom 20 listopada br., w trakcie pierwszego dnia małopolskiej Konferencji dla Pełnomocników Gminnych ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom poruszane były ważne kwestie dotyczące profilaktyki i leczenia uzależnień. Zaproszeni prelegenci przedstawili najnowsze trendy związane z profilaktyką uzależnień, jak i badaniami naukowymi realizowanymi w tym obszarze.