Tag #WspólnieBezpieczni
Rozmiar czcionki
- Podcast „STOP Dezinformacji” – część druga Jakie mamy oczekiwania wobec informacji i dlaczego łatwiej jest nam uwierzyć w nieprawdę? Czym jest niebezpieczna platformizacja oraz dlaczego edukacja i krytyczne myślenie są tak istotne w cyberprzestrzeni? Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci i co może nas czekać w przyszłości? A także o etycznych hakerach i niebezpiecznych „samozwańcach” – opowiada badaczka cyberprzestrzeni dr Karolina Małagocka z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w policyjnym cyklu rozmów z ekspertami #WspólnieBezpieczni.
- Podcast „STOP Dezinformacji” – część pierwsza Czym jest dezinformacja i czemu jest niebezpieczna? Komu służy, gdzie są jej źródła i jak budowane są jej zasięgi? Jak odróżnić prawdziwe przekazy od fałszywych i jak reagować na „fake newsy”? Jak dezinformacja na nas wpływa i czym jest „zdrowa polityka klikania”? – między innymi na te pytania odpowiada badaczka cyberprzestrzeni dr Karolina Małagocka z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w policyjnym cyklu rozmów z ekspertami #WspólnieBezpieczni.
- #WspólnieBezpieczni – Kryptowaluty Myślisz o inwestycji w kryptowaluty? Kuszą Cię obietnice ogromnych zysków? Najpierw dogłębnie poznaj właściwości i zasady tego rynku tak, abyś mógł właściwie ocenić ryzyka na nim obowiązujące.
- #WspólnieBezpieczni – Dzieci i młodzież: zagrożenia w Internecie Co wiesz o niebezpiecznych treściach, które dzieci mogą znaleźć w sieci, niebezpiecznych kontaktach oraz zachowaniach, w które mogą się tam zaangażować? Jak pokazują badania - bardzo wielu rodziców nie wie nic.
- #WspólnieBezpieczni - Jak rozpoznać osobę po dopalaczach? Jak jej pomóc W badaniu Uniwersytetu SWPS prawie połowa badanych przyznała się do odczuwania negatywnych skutków ubocznych po zażyciu dopalaczy. Jednak tylko 10% szukało medycznej pomocy. Niezależnie od tego, jak silne są objawy zatrucia dopalaczami, zawsze powinniśmy skonsultować stan zdrowia z lekarzem.
- #WspólnieBezpieczni - Cyberbrzestępstwa w pandemii Kończy się Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa 2020. Nasza świadomość zagrożeń w sieci wciąż rośnie! W pierwszym epizodzie policyjnego podcastu #WspólnieBezpieczni rozmawialiśmy m.in. o tym, jak sytuację pandemii wykorzystują internetowi przestępcy.
- #WspólnieBezpieczni - co to jest podpis biometryczny? Jest jak linie papilarne naszego mózgu. Do niego należeć będzie nasza najbliższa przyszłość. Dzięki policyjnym biegłym, zawsze wyjdzie na jaw próba jego fałszerstwa! Co to jest podpis biometryczny opowiada asystent mł. asp. Łukasz Kocielnik, ekspert z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. .
- #WspólnieBezpieczni – Sukcesy w walce z cyberprzestępczością Z okazji rozpoczynającego się dziś Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa 2020, zapraszamy do posłuchania o sukcesach Policji w walce z cyberprzestępczością - opowiada oficer operacyjny Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP.
- #WSPÓLNIEBEZPIECZNI - JAK DZIAŁAJĄ NOWE NARKOTYKI - DOPALACZE? Jak działają nowe narkotyki - dopalacze? – opowiada ekspert dr Tomasz Białas, Dyrektor Departamentu Nadzoru nad Środkami Zastępczymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Aby wysłuchać rozmowy w całości, zapraszamy do naszego policyjnego podcastu pt.: #WspólnieBezpieczni bez dopalaczy.
- #WSPÓLNIEBEZPIECZNI – JAK ODZYSKAĆ SKRADZIONE PIENIĄDZE? Co mamy zrobić, aby odzyskać pieniądze skradzione w Internecie? - odpowiada oficer operacyjny Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.
- #WSPÓLNIEBEZPIECZNI – OSZUSTWA BILETOWE Co to jest oszustwo biletowe i jak nie zostać jego ofiarą? - odpowiada ekspert, Zuzanna Polak z Centrum Cyberbezpieczeństwa Państwowego Instytutu Badawczego NASK.