Tag ostrzeżenie
Rozmiar czcionki
- Oszuści kolejny raz zaatakowali metodą „ na wypadek wnuczka”. Jeden senior stracił oszczędności, trzy seniorki nie dały się nabrać Oszuści działający metodą „na wypadek wnuczka” podjęli kolejne próby wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców powiatu oświęcimskiego. 90 – letni mieszkaniec Osieka podczas telefonicznej rozmowy uwierzył, że jego córka miała wypadek i uniknie kary, gdy ten wpłaci grzywnę. Mężczyzna stracił 40 tysięcy złotych. W trzech innych przypadkach seniorzy lub ich rodziny szybko orientowali się, że to oszustwo.
- Oszuści metodą na policjanta CBŚP wyłudzili 50 tysięcy złotych Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach poszukują oszustów, którzy podając się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji, wyłudzili 50 000 złotych od 70 – letniej mieszkanki Brzeszcz.
- Oszustwo metodą „na brokera”. Pokrzywdzona straciła niemal 90 tysięcy złotych Mieszkanka powiatu miechowskiego znalazła w internecie ofertę szybkiego zarobku na giełdzie towarowej. Po trzech tygodniach zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, tracąc dorobek swojego życia – niemal 90 tysięcy złotych.
- Oszustwo metodą „na brokera”. Pokrzywdzony stracił 97 tysięcy złotych Mieszkaniec Kęt padł ofiarą oszusta internetowego działającego metodą „na brokera” proponującego inwestycje w GPW. Mężczyzna przez brak ostrożności stracił 97 000 złotych. Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i nie zawieranie transakcji finansowych przez telefon, kierując się przypadkowymi reklamami w Internecie.
- Oszustwo na inwestycje w akcje. Pokrzywdzony z powiatu oświęcimskiego stracił 12 700 złotych Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, prowadzą czynności w sprawie ustalenia i zatrzymania oszusta, działającego metodą na inwestycje w akcje. Ofiarą przestępcy padł 66-letni mieszkaniec Kęt. Poszkodowany w rozmowie telefonicznej z oszustem podającym się za brokera uwierzył, że w krótkim czasie pomnoży swoje oszczędności. Zamiast zyskać stracił 12 700 złotych.
- Oszustwo na „wizytówkę Google” Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, w powiecie oświęcimskim prowadzą czynności w sprawie usiłowania oszustwa na „wizytówkę Google”. Przedsiębiorca, do którego zadzwoniła oszustka, szybko zorientował się, że to przestępstwo, więc nie stracił kilkuset złotych.
- Oszustwo „na akcje Orlenu”. Mieszkaniec Oświęcimia stracił 10 000 złotych Mieszkaniec Oświęcimia padł ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na akcje Orlenu”. Mężczyzna zamiast zyskać stracił 10 000 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku i nie zawieranie transakcji finansowych, kierując się przypadkowymi reklamami w Internecie, a także przez telefon z nieznanymi osobami.
- Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzona straciła 40 000 złotych Mieszkanka Przeciszowa padła ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na inwestycje w akcje”. Kobieta uwierzyła, że w krótkim czasie pomnoży oszczędności, a straciła ponad 40 000 złotych. Policjanci zalecają nie zawieranie transakcji finansowych przez telefon, na podstawie przypadkowych reklam w Internecie.
- Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzony stracił 10 000 złotych. Mieszkaniec Oświęcimia padł ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na inwestycje w akcje”. Mężczyzna przez brak ostrożności stracił 10 000 tysięcy złotych. Policjanci apelują o zachowanie rozsądku. Zalecają nie zawieranie transakcji finansowych, kierując się przypadkowymi reklamami w Internecie, a także przez telefon.
- Oszustwo „na pracownika banku”. Kobieta straciła 43 000 złotych Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji prowadzą postępowanie w sprawie ustalenia i zatrzymania oszusta, który podając się za pracownika banku oszukał i okradł 35–letnią mieszkankę Przeciszowa. Kobieta straciła 43 000 złotych.
- Policjanci kolejny raz udaremnili próbę oszustwa metodą „na wypadek”. Zatrzymali „odbieraka” odzyskali skradzioną seniorce gotówkę. Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji współpracując z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zatrzymali 23–letniego mieszkańca Bytomia. Mężczyzna jest podejrzany o współudział w oszustwach na szkodę seniorów metodą „na wypadek”. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim ponad 30 000 złotych. To drugie zatrzymanie tzw. „odbieraka” w ostatnim czasie w powiecie oświęcimskim.
- Seniorka straciła pieniądze, bo uwierzyła oszustom Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu poszukują oszustów, którzy wykorzystując metodę „na wypadek” wyłudzili 30 tysięcy złotych od mieszkanki Oświęcimia.
- Seniorzy kontra oszuści - 8:0 Oszuści działający metodą na „wypadek wnuczka” ponieśli kolejną porażkę. 8:0 dla seniorów z Kęt i Przeciszowa.
- Uwaga na oszustów – dwie mieszkanki powiatu olkuskiego straciły pieniądze W ostatnim czasie olkuska policja odnotowała dwa przypadki oszustw pod legendą „na policjanta”, w których ofiarami padły kobiety w wieku 70 i 69 lat. Jedna z nich przekazała ponad 360.000 złotych, druga 40.000 złotych.
- Uwaga na oszustwa podczas sprzedaży w Internecie. Nie loguj się przez link podesłany przez kupującego. Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży 21 000 złotych z konta bankowego mieszkanki Brzeszcz. Pokrzywdzona straciła pieniądze, chcąc sprzedać narty na popularnym portalu ogłoszeniowym.
- Uwaga na oszustwa podczas wystawiania w sieci przedmiotów na sprzedaż Przestrzegamy przed oszustami udającymi kupujących na popularnych portalach ogłoszeniowych. Przestępcy oferują zapłatę przez specjalny link, pod którym sprzedający mają podać dane poufne swojej karty płatniczej bądź proszą o wygenerowanie BLIKA. W ten sposób oszuści kradną pieniądze z konta, zamiast wpłacić należność za zakupiony towar. Do myślenickich policjantów stale zgłaszają się osoby, które padły ofiarą takich oszustów. Straty pokrzywdzonych liczone są niejednokrotnie w dziesiątkach tysięcy złotych.
- UWAGA NA SILNY WIATR ! 1 kwietnia br. w Małopolsce 5 osób straciło życie w wyniku przygniecenia przez przewracane przez wiatr drzewa.
- Uwaga oszuści. Policja ostrzega! Oszustwo na „zepsuty telefon”. Zanim prześlesz pieniądze, upewnij się, kto prosi Cię o pilną pożyczkę.
- Uwaga oszustwo ! Zamiast klucza udarowego otrzymał … kilogram soli Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą czynności w sprawie ustalenia sprawcy oszustwa internetowego, którego ofiarą padł mieszkaniec Brzeszcz. Mężczyzna odebrał przesyłkę, w której znajdował się kilogram soli, zamiast klucza udarowego za który zapłacił 700 złotych.
- Zachowaj rozsądek, gdy w telefonie usłyszysz, że twoje oszczędności są zagrożone. To jest oszustwo! Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, w powiecie oświęcimskim prowadzą czynności w sprawie oszustwa metodą „na pracownika banku”. Mieszkaniec Chełmka podczas rozmowy telefonicznej uwierzył, że bank informuje go o włamaniu na konto i próbie zaciągnięcia pożyczki. W ten sposób pokrzywdzony stracił 60 000 złotych.
Oszuści kolejny raz zaatakowali metodą „ na wypadek wnuczka”. Jeden senior stracił oszczędności, trzy seniorki nie dały się nabrać
Oszuści działający metodą „na wypadek wnuczka” podjęli kolejne próby wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców powiatu oświęcimskiego. 90 – letni mieszkaniec Osieka podczas telefonicznej rozmowy uwierzył, że jego córka miała wypadek i uniknie kary, gdy ten wpłaci grzywnę. Mężczyzna stracił 40 tysięcy złotych. W trzech innych przypadkach seniorzy lub ich rodziny szybko orientowali się, że to oszustwo.
Oszuści metodą na policjanta CBŚP wyłudzili 50 tysięcy złotych
Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach poszukują oszustów, którzy podając się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji, wyłudzili 50 000 złotych od 70 – letniej mieszkanki Brzeszcz.
Oszustwo metodą „na brokera”. Pokrzywdzona straciła niemal 90 tysięcy złotych
Mieszkanka powiatu miechowskiego znalazła w internecie ofertę szybkiego zarobku na giełdzie towarowej. Po trzech tygodniach zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, tracąc dorobek swojego życia – niemal 90 tysięcy złotych.
Oszustwo metodą „na brokera”. Pokrzywdzony stracił 97 tysięcy złotych
Mieszkaniec Kęt padł ofiarą oszusta internetowego działającego metodą „na brokera” proponującego inwestycje w GPW. Mężczyzna przez brak ostrożności stracił 97 000 złotych. Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i nie zawieranie transakcji finansowych przez telefon, kierując się przypadkowymi reklamami w Internecie.
Oszustwo na inwestycje w akcje. Pokrzywdzony z powiatu oświęcimskiego stracił 12 700 złotych
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, prowadzą czynności w sprawie ustalenia i zatrzymania oszusta, działającego metodą na inwestycje w akcje. Ofiarą przestępcy padł 66-letni mieszkaniec Kęt. Poszkodowany w rozmowie telefonicznej z oszustem podającym się za brokera uwierzył, że w krótkim czasie pomnoży swoje oszczędności. Zamiast zyskać stracił 12 700 złotych.
Oszustwo na „wizytówkę Google”
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, w powiecie oświęcimskim prowadzą czynności w sprawie usiłowania oszustwa na „wizytówkę Google”. Przedsiębiorca, do którego zadzwoniła oszustka, szybko zorientował się, że to przestępstwo, więc nie stracił kilkuset złotych.
Oszustwo „na akcje Orlenu”. Mieszkaniec Oświęcimia stracił 10 000 złotych
Mieszkaniec Oświęcimia padł ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na akcje Orlenu”. Mężczyzna zamiast zyskać stracił 10 000 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku i nie zawieranie transakcji finansowych, kierując się przypadkowymi reklamami w Internecie, a także przez telefon z nieznanymi osobami.
Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzona straciła 40 000 złotych
Mieszkanka Przeciszowa padła ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na inwestycje w akcje”. Kobieta uwierzyła, że w krótkim czasie pomnoży oszczędności, a straciła ponad 40 000 złotych. Policjanci zalecają nie zawieranie transakcji finansowych przez telefon, na podstawie przypadkowych reklam w Internecie.
Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzony stracił 10 000 złotych.
Mieszkaniec Oświęcimia padł ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na inwestycje w akcje”. Mężczyzna przez brak ostrożności stracił 10 000 tysięcy złotych. Policjanci apelują o zachowanie rozsądku. Zalecają nie zawieranie transakcji finansowych, kierując się przypadkowymi reklamami w Internecie, a także przez telefon.
Oszustwo „na pracownika banku”. Kobieta straciła 43 000 złotych
Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji prowadzą postępowanie w sprawie ustalenia i zatrzymania oszusta, który podając się za pracownika banku oszukał i okradł 35–letnią mieszkankę Przeciszowa. Kobieta straciła 43 000 złotych.
Policjanci kolejny raz udaremnili próbę oszustwa metodą „na wypadek”. Zatrzymali „odbieraka” odzyskali skradzioną seniorce gotówkę.
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji współpracując z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zatrzymali 23–letniego mieszkańca Bytomia. Mężczyzna jest podejrzany o współudział w oszustwach na szkodę seniorów metodą „na wypadek”. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim ponad 30 000 złotych. To drugie zatrzymanie tzw. „odbieraka” w ostatnim czasie w powiecie oświęcimskim.
Seniorka straciła pieniądze, bo uwierzyła oszustom
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu poszukują oszustów, którzy wykorzystując metodę „na wypadek” wyłudzili 30 tysięcy złotych od mieszkanki Oświęcimia.
Seniorzy kontra oszuści - 8:0
Oszuści działający metodą na „wypadek wnuczka” ponieśli kolejną porażkę. 8:0 dla seniorów z Kęt i Przeciszowa.
Uwaga na oszustów – dwie mieszkanki powiatu olkuskiego straciły pieniądze
W ostatnim czasie olkuska policja odnotowała dwa przypadki oszustw pod legendą „na policjanta”, w których ofiarami padły kobiety w wieku 70 i 69 lat. Jedna z nich przekazała ponad 360.000 złotych, druga 40.000 złotych.
Uwaga na oszustwa podczas sprzedaży w Internecie. Nie loguj się przez link podesłany przez kupującego.
Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży 21 000 złotych z konta bankowego mieszkanki Brzeszcz. Pokrzywdzona straciła pieniądze, chcąc sprzedać narty na popularnym portalu ogłoszeniowym.
Uwaga na oszustwa podczas wystawiania w sieci przedmiotów na sprzedaż
Przestrzegamy przed oszustami udającymi kupujących na popularnych portalach ogłoszeniowych. Przestępcy oferują zapłatę przez specjalny link, pod którym sprzedający mają podać dane poufne swojej karty płatniczej bądź proszą o wygenerowanie BLIKA. W ten sposób oszuści kradną pieniądze z konta, zamiast wpłacić należność za zakupiony towar. Do myślenickich policjantów stale zgłaszają się osoby, które padły ofiarą takich oszustów. Straty pokrzywdzonych liczone są niejednokrotnie w dziesiątkach tysięcy złotych.
UWAGA NA SILNY WIATR !
1 kwietnia br. w Małopolsce 5 osób straciło życie w wyniku przygniecenia przez przewracane przez wiatr drzewa.
Uwaga oszuści. Policja ostrzega!
Oszustwo na „zepsuty telefon”. Zanim prześlesz pieniądze, upewnij się, kto prosi Cię o pilną pożyczkę.
Uwaga oszustwo ! Zamiast klucza udarowego otrzymał … kilogram soli
Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą czynności w sprawie ustalenia sprawcy oszustwa internetowego, którego ofiarą padł mieszkaniec Brzeszcz. Mężczyzna odebrał przesyłkę, w której znajdował się kilogram soli, zamiast klucza udarowego za który zapłacił 700 złotych.
Zachowaj rozsądek, gdy w telefonie usłyszysz, że twoje oszczędności są zagrożone. To jest oszustwo!
Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, w powiecie oświęcimskim prowadzą czynności w sprawie oszustwa metodą „na pracownika banku”. Mieszkaniec Chełmka podczas rozmowy telefonicznej uwierzył, że bank informuje go o włamaniu na konto i próbie zaciągnięcia pożyczki. W ten sposób pokrzywdzony stracił 60 000 złotych.