Tag handel ludźmi
Rozmiar czcionki
- Realizacja projektu Escapetruck na terenie województwa małopolskiego W ubiegły piątek, 23 maja 2025 r., w Łodzi zakończyła się edycja wiosenna projektu Escapetruck. Polska Policja wspólnie z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce, Uniwersytetem Wrocławskim, Policją holenderską oraz Strażą Graniczną organizowała po raz kolejny na terenie 16 miast w Polsce, dwutygodniowe wydarzenie o tematyce przeciwdziałania handlowi ludźmi z wykorzystaniem tzw. Escapetrucka - pojazdu edukacyjnego, z którego, aby się wydostać, należy rozwiązać interaktywne zadania - wymagające współpracy i logicznego myślenia.
- Escapetruck w Bochni Bochnia znalazła się na liście 16 miast, które w bieżącym roku goszczą na swoim terenie projekt Escapetruck. 19 metrowa ciężarówka, której wnętrze odtwarza warunki, w jakich przetrzymywane były ofiary handlu ludźmi to pomysł opracowany przez Policję holenderską, Ambasadę Królestwa Niderlandów w Polsce, Uniwersytet Wrocławski oraz Komendę Główną Straży Granicznej oraz Fundację Reshape. Projekt jest promowany przez polską Policję.
- EscapeTruck w Srebrnym Mieście 22 maja 2024 roku na Rynku w Olkuszu policjanci, funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu prowadzili wspólne działania edukacyjno-informacyjne związane z handlem ludźmi. Patronat nad tym wyjątkowym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu Pan Roman Piaśnik.
- Escape Truck w Srebrnym Mieście. Policyjny projekt edukacyjny związany z handlem ludźmi 22 maja br., na Rynku w Olkuszu będą miały miejsce działania edukacyjno-informacyjne uświadamiające mieszkańców o zagrożeniach związanych z handlem ludźmi. W projekcie ESCAPE TRUCK zaangażowana jest Ambasada Królestwa Niderlandów, we współpracy z Ośrodkiem Badań nad Handlem Ludźmi na Uniwersytecie Wrocławskim i holenderską Policją oraz polską Policją i Strażą Graniczną. Olkusz znalazł się na liście 11 miast, które wezmą udział w projekcie. Patronat nad tym wyjątkowym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu pan Roman Piaśnik.
- Spotkania profilaktyczne dotyczące handlu ludźmi w szkołach powiatu gorlickiego Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach od kilku lat realizuje działania profilaktyczne w szkołach średnich i branżowych powiatu gorlickiego, prowadząc zajęcia z młodzieżą dotyczące tematyki handlu ludźmi.
- Handel Ludźmi – nie stań się ofiarą! Pod takim hasłem przebiegało spotkanie zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu w Zespole Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Policji, Karpackiej Straży Granicznej z Nowego Sącza oraz Fundacji Przeciwdziałania Handlu Ludźmi La Strada.
- „Escapetruck” wystartował w Krakowie Holenderski projekt edukacyjny Escapetruck, którego celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat zjawiska handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego wystartował dziś w Krakowie. Holenderscy i polscy policjanci z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego escaperoomu na naczepie pojazdu ciężarowego edukują tu mieszkańców, turystów przez dwa dni na temat przeciwdziałania tego typu zagrożeniom.
- Projekt Escapetruck: Czy można uciec od horroru handlu ludźmi? Wyjątkowy edukacyjny projekt Escapetruck, po raz pierwszy odwiedzi Polskę. Jego dwudniowa edycja wystartuje w Krakowie w środę, 25 października, o godz. 10 na parkingu stadionu im. Henryka Reymana (od strony ul. Reymonta). W inauguracji weźmie udział zastępca Szefa Misji Królestwa Niderlandów w Polsce Taco Stoppels oraz przedstawiciele Policji i władz miasta, które współpracowały z Ambasadą przy realizacji inicjatywy w Krakowie. Przedsięwzięcie to w nowatorski i zaskakujący sposób zwraca uwagę na kwestię handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego.