Tag BLIK
Rozmiar czcionki
- Sprzedając w Internecie nie daj się oszukać Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach, w powiecie oświęcimskim prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży 25 500 złotych z konta bankowego mieszkanki Brzeszcz. Pokrzywdzona została oszukana podczas transakcji sprzedaży za pośrednictwem popularnego portalu społecznościowego.
- Dwóch 19-latków odpowie za oszustwa ,,na BLIKA’’ Na początku maja br. policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji I w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wyłudzenie od kilku osób kodów BLIK, za pomocą których wypłacali gotówkę z bankomatów znajdujących się na terenie Krakowa. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
- Nieudana próba oszustwa na BLIK Rodzina oraz znajomi 43 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim, nie dali się nabrać oszustom, którzy po włamaniu na konto portalu społecznościowego, prosili o pożyczkę blikiem. Po otrzymaniu wiadomości, natychmiast zadzwonili do właściciela konta, uzyskując informację, że nie prosił o żadną pożyczkę.
- Oszustwo na BLIK. Zanim prześlesz pieniądze, upewnij się, że to osoba znajoma prosi Cię o pilną pożyczkę. Włamanie na konto portalu społecznościowego, a następnie wyłudzenie kodu BLIK do wypłaty gotówki, to przestępstwo, które bardzo często stosują oszuści. Poszkodowanymi stają się również właściciele kont znajdujących się na serwisach społecznościowych Facebook i Messenger.
- Sprawcy oszustwa na BLIKA zatrzymani Komenda Powiatowa Policji w Proszowicach została powiadomiona przez mieszkankę gminy Proszowice o tym, że została oszukana metodą na BLIKA.
- Oszustwo na BLIKA! Sprawdź, czy to faktycznie znajomy prosi o pożyczkę „Hej mam sprawę jesteś?... Opłacisz mi coś blikiem? Ja Ci odeślę, bo mi coś nie działa” Taką wiadomość rozsyłają oszuści, którzy przejmą dostęp do konta społecznościowego. Przestrzegamy, aby nie podawać wygenerowanego kodu Blik bez potwierdzenia np. telefonicznego, czy to faktycznie nasz znajomy prosi o pożyczkę.
- Zachowaj rozsądek, gdy w telefonie usłyszysz, że „Twoje oszczędności są zagrożone!!!” Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji prowadzą postępowanie w sprawie ustalenia oszustów, którzy metodą na „pracownika banku” wyłudzili od mieszkanki gminy Oświęcim 4 tysiące złotych. Pokrzywdzona nie straciła wszystkich oszczędności ponieważ po dokonaniu pierwszej wpłaty blikiem zorientowała się, że to oszustwo.
- 27-letnia andrychowianka straciła 67 000 złotych Kolejna ofiara oszustwa… tym razem metodą „na policjanta” i „na pracownika banku”. Pokrzywdzoną jest 27-letnia mieszkanka Andrychowa, która przez swoją ufność straciła 67 000 złotych.
- Oszustwa na BLIK W ostatnich dniach, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymali zawiadomienia od mieszkańców powiatu o oszustwach popełnionych na nich metodą na BLIK.
- Hakerski duet odpowie za 150 oszustw Małopolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości internetowej, prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o szereg wyłudzeń metodą „na blika”. Sprawcy, wykorzystując programy szyfrujące, włamywali się na konta użytkowników jednego z portali społecznościowych, a następnie wyłudzali od ich znajomych pieniądze. Hakerzy usłyszeli już zarzuty na szkodę ponad 150 osób. Odpowiedzą za wyłudzenie oraz próbę wyłudzenia łącznie 60 tys. zł. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
- Straciły swoje pieniądze przekazując kody BLIK fałszywej koleżance Najpierw cyberprzestępca na portalu społecznościowym włamał się na konto młodej mieszkanki Sądecczyzny. Później „zarzucił haczyk” rozsyłając do jej znajomych wiadomość z prośbą o udostępnienie kodów BLIK i opłacenie internetowych zakupów. Na efekty nie musiał długo czekać, bo od dwóch koleżanek swojej ofiary szybko otrzymał kody i wyłudził w ten sposób 700 złotych.