Tag KPP Wadowice
Rozmiar czcionki
- Nietrzeźwy kierujący zatrzymamy przez kalwaryjskich policjantów Funkcjonariusze z Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna kierował volkswagenem, mając w swoim organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.
- Nocna interwencja zakończona dozorem Policji – kobieta i mężczyzna z zarzutami Skuteczna kontrola drogowa przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Andrychowie zakończyła się zatrzymaniem dwojga mieszkańców powiatu. W kontrolowanym fordzie mundurowi znaleźli marihuanę oraz znaczną ilość amfetaminy. Zatrzymani 26-latka i 29-latek usłyszeli zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem.
- Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy Andrychowscy policjanci interweniowali wobec kierującego, który prowadził samochód mając 2,4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ujęty przez mieszkańca powiatu.
- Odpowie za kradzież dwóch rowerów Andrychowscy kryminalni odzyskali dwa skradzione rowery i ustalili 29-letniego mężczyznę podejrzanego o ich kradzież. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
- Odpowie za kradzież i posługiwanie się cudzą kartą płatniczą Policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie zatrzymali mężczyznę, który używając cudzej karty płatniczej dokonał kilku transakcji w różnych punktach handlowych. W związku z tym, że 61-latek działał w warunkach recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.
- Odpowie za posiadanie zakazanych substancji Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Andrychowa, który miał przy sobie narkotyki i posiadał je w miejscu zamieszkania. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
- Odpowie za włamanie i kradzież butli gazowych Kryminalni z Wadowic zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. Mężczyzna spowodował straty na łączną kwotę ponad 8500 złotych.
- Ośmiu kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości Pomimo wysokich mandatów, a także sporej liczby punktów karnych, wciąż wielu kierowców decyduje się na świadome łamanie przepisów. W ostatnich dniach, funkcjonariusze z Wydziały Ruchu Drogowego w Wadowicach, zatrzymali łącznie 8 praw jazdy, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wszyscy kierujący zostali zatrzymani do kontroli drogowej w Choczni na ul. Kościuszki.
- Piknik w Parku Miejskim z udziałem wadowickich policjantów Przypadający na 1 czerwca Dzień Dziecka to jedna z okazji, podczas których najmłodsi oprócz licznych atrakcji mogą się spotkać z policjantami, w czasie organizowanych na tą okoliczność imprez plenerowych. Wczoraj policjanci z Wadowic spotkali się z mieszkańcami w wadowickim parku.
- Pikniki z udziałem policjantów z Wadowic Policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy uczestniczyli w dwóch imprezach plenerowych. Była to doskonała okazja do spotkania ze społeczeństwem i kreowania pozytywnego wizerunku formacji.
- Podsumowanie akcji „Alkohol i narkotyki” w powiecie wadowickim Policjanci ruchu drogowego z Wadowic przebadali 670 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie podczas prowadzonych wczoraj działań pn. „Alkohol i narkotyki”.
- Podsumowanie akcji „Prędkość” na terenie powiatu wadowickiego Policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. „Prędkość”, które miały na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi zatrzymali 72 kierowców, którzy nie stosowali się do tych ograniczeń, z których 1 zatrzymali prawo jazdy.
- Podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Poszukiwany” w powiecie wadowickim We wtorek (3 marca br.) policjanci zakończyli akcję „Poszukiwany”, która realizowana była przez okres dwóch dni. Jej celem było ujawnienie osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia wydanych przez sądy i prokuratury. W trakcie jej realizacji policjanci zatrzymali 11 osób.
- Podziękowania dla policjantów z wadowickiej drogówki W poniedziałek, do Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wieźli do szpitala rodzącą kobietę. Dzięki pomocy mundurowych przyszła mama w porę dotarła do lecznicy w Bielsku Białej
- Pogadanka o cyberzagrożeniach i odpowiedzialności nieletnich Policjant z Komisariatu Policji w Andrychowie spotkał się z młodzieżą i rozmawiał o różnych aspektach bezpieczeństwa i konsekwencjach niewłaściwego postępowania.
- Policjanci edukują seniorów W połowie października br. w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie odbył się „Dzień Seniora”, który został zorganizowany przez Sołtys Inwałdu panią Grażynę Stuglik wraz z Radą Sołecką, Domem Kultury oraz Stowarzyszeniem Koła Gospodyń Wiejskich w Inwałdzie.
- Policjanci na Dniu Seniora w Andrychowie W tegorocznych obchodach Dnia Seniora w Andrychowie uczestniczyli również funkcjonariusze Policji. Mundurowi spotkali się z seniorami, by przestrzec ich przed oszustwami i podpowiedzieć, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
- Policjanci o bezpieczeństwie w Stroniu – akcja „Jabłko czy cytryna” i „Odblaskowa szkoła” Funkcjonariusze z wadowickiej drogówki odwiedzili szkołę w Stroniu, gdzie w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła” przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie na drodze, a następnie akcję „Jabłko czy cytryna” w rejonie placówki.
- Policjanci z Brzeźnicy otrzymali nowy radiowóz Flotę Posterunku Policji w Brzeźnicy zasilił nowy radiowóz jakim jest oznakowana Kia Ceed. Zakup samochodu był możliwy dzięki środkom Komendy Głównej Policji oraz dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Wadowicach i Gminy Brzeźnica .
- Policjanci z Brzeźnicy uczestniczyli w gminnym spotkaniu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych W Tłuczani, w powiecie wadowickim odbyło się I gminne spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w którym wzięli udział funkcjonariusze z Posterunku Policji w Brzeźnicy.
Nietrzeźwy kierujący zatrzymamy przez kalwaryjskich policjantów
Funkcjonariusze z Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna kierował volkswagenem, mając w swoim organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.
Nocna interwencja zakończona dozorem Policji – kobieta i mężczyzna z zarzutami
Skuteczna kontrola drogowa przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Andrychowie zakończyła się zatrzymaniem dwojga mieszkańców powiatu. W kontrolowanym fordzie mundurowi znaleźli marihuanę oraz znaczną ilość amfetaminy. Zatrzymani 26-latka i 29-latek usłyszeli zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem.
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy
Andrychowscy policjanci interweniowali wobec kierującego, który prowadził samochód mając 2,4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ujęty przez mieszkańca powiatu.
Odpowie za kradzież dwóch rowerów
Andrychowscy kryminalni odzyskali dwa skradzione rowery i ustalili 29-letniego mężczyznę podejrzanego o ich kradzież. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
Odpowie za kradzież i posługiwanie się cudzą kartą płatniczą
Policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie zatrzymali mężczyznę, który używając cudzej karty płatniczej dokonał kilku transakcji w różnych punktach handlowych. W związku z tym, że 61-latek działał w warunkach recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.
Odpowie za posiadanie zakazanych substancji
Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Andrychowa, który miał przy sobie narkotyki i posiadał je w miejscu zamieszkania. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
Odpowie za włamanie i kradzież butli gazowych
Kryminalni z Wadowic zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. Mężczyzna spowodował straty na łączną kwotę ponad 8500 złotych.
Ośmiu kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości
Pomimo wysokich mandatów, a także sporej liczby punktów karnych, wciąż wielu kierowców decyduje się na świadome łamanie przepisów. W ostatnich dniach, funkcjonariusze z Wydziały Ruchu Drogowego w Wadowicach, zatrzymali łącznie 8 praw jazdy, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wszyscy kierujący zostali zatrzymani do kontroli drogowej w Choczni na ul. Kościuszki.
Piknik w Parku Miejskim z udziałem wadowickich policjantów
Przypadający na 1 czerwca Dzień Dziecka to jedna z okazji, podczas których najmłodsi oprócz licznych atrakcji mogą się spotkać z policjantami, w czasie organizowanych na tą okoliczność imprez plenerowych. Wczoraj policjanci z Wadowic spotkali się z mieszkańcami w wadowickim parku.
Pikniki z udziałem policjantów z Wadowic
Policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy uczestniczyli w dwóch imprezach plenerowych. Była to doskonała okazja do spotkania ze społeczeństwem i kreowania pozytywnego wizerunku formacji.
Podsumowanie akcji „Alkohol i narkotyki” w powiecie wadowickim
Policjanci ruchu drogowego z Wadowic przebadali 670 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie podczas prowadzonych wczoraj działań pn. „Alkohol i narkotyki”.
Podsumowanie akcji „Prędkość” na terenie powiatu wadowickiego
Policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. „Prędkość”, które miały na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi zatrzymali 72 kierowców, którzy nie stosowali się do tych ograniczeń, z których 1 zatrzymali prawo jazdy.
Podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Poszukiwany” w powiecie wadowickim
We wtorek (3 marca br.) policjanci zakończyli akcję „Poszukiwany”, która realizowana była przez okres dwóch dni. Jej celem było ujawnienie osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia wydanych przez sądy i prokuratury. W trakcie jej realizacji policjanci zatrzymali 11 osób.
Podziękowania dla policjantów z wadowickiej drogówki
W poniedziałek, do Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wieźli do szpitala rodzącą kobietę. Dzięki pomocy mundurowych przyszła mama w porę dotarła do lecznicy w Bielsku Białej
Pogadanka o cyberzagrożeniach i odpowiedzialności nieletnich
Policjant z Komisariatu Policji w Andrychowie spotkał się z młodzieżą i rozmawiał o różnych aspektach bezpieczeństwa i konsekwencjach niewłaściwego postępowania.
Policjanci edukują seniorów
W połowie października br. w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie odbył się „Dzień Seniora”, który został zorganizowany przez Sołtys Inwałdu panią Grażynę Stuglik wraz z Radą Sołecką, Domem Kultury oraz Stowarzyszeniem Koła Gospodyń Wiejskich w Inwałdzie.
Policjanci na Dniu Seniora w Andrychowie
W tegorocznych obchodach Dnia Seniora w Andrychowie uczestniczyli również funkcjonariusze Policji. Mundurowi spotkali się z seniorami, by przestrzec ich przed oszustwami i podpowiedzieć, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
Policjanci o bezpieczeństwie w Stroniu – akcja „Jabłko czy cytryna” i „Odblaskowa szkoła”
Funkcjonariusze z wadowickiej drogówki odwiedzili szkołę w Stroniu, gdzie w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła” przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie na drodze, a następnie akcję „Jabłko czy cytryna” w rejonie placówki.
Policjanci z Brzeźnicy otrzymali nowy radiowóz
Flotę Posterunku Policji w Brzeźnicy zasilił nowy radiowóz jakim jest oznakowana Kia Ceed. Zakup samochodu był możliwy dzięki środkom Komendy Głównej Policji oraz dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Wadowicach i Gminy Brzeźnica .
Policjanci z Brzeźnicy uczestniczyli w gminnym spotkaniu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
W Tłuczani, w powiecie wadowickim odbyło się I gminne spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w którym wzięli udział funkcjonariusze z Posterunku Policji w Brzeźnicy.