Tag szkoła
Rozmiar czcionki
- Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny na szczeblu powiatowym został rozstrzygnięty… Kto wystąpi w finale wojewódzkim? 9 kwietnia br., odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczniowie szkół ponadpodstawowych rywalizowali w szkole w Radoczy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Wadowicki.
- Nagrody dla zwycięzców eliminacji w powiecie nowotarskim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 8 maja br. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
- Niecodzienna wizyta mundurowych i policyjnego psa w Szkole Podstawowej nr 3 w Olkuszu Dzisiaj (30.09.br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajmujący się profilaktyką wraz z przewodnikiem psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz jego czworonogiem odwiedzili najmłodszych uczniów z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu. Podczas spotkania policjanci przypominali dzieciom o bezpiecznych zachowaniach w kontakcie z czworonogiem, a także propagowali zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Dużo uwagi poświęcili odblaskom i prawidłowym zachowaniom pieszych na drodze.
- O bezpieczeństwie osobistym i o handlu ludźmi – spotkanie olkuskich policjantek z uczniami Zespołu Szkół nr 1 Dzisiaj (25.01. br.) policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu spotkały się z grupą młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu. Wizyta mundurowych odbyła się przed wyjazdem na praktyki zagraniczne do Hiszpanii i Portugalii i poświęcona była szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Rozmawiano również o pracy zarobkowej za granicą i przeciwdziałaniu handlu ludźmi.
- O policyjnej służbie z przyszłymi maturzystami klas mundurowych Wczoraj w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych o profilu mundurowym z Komendantem Powiatowym Policji w Limanowej insp. Mariuszem Dymurą. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach działań promujących służbę w Policji oraz przybliżających młodzieży specyfikę tej formacji.
- Odblaskowa Szkoła w Budzowie oraz Krzeszowie W szkołach podstawowych w Budzowie oraz Krzeszowie odbyły się ważne spotkania, których uczestnikami byli uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele Policji. Głównym tematem rozmów w ramach realizowanej XIV edycji Konkursu „Odblaskowa Szkoła” były odblaski oraz bezpieczne poruszanie się pieszych po drogach.
- Odblaskowa szkoła w Szymbarku z udziałem dzielnicowych z Gorlic Szkoła Podstawowa w Szymbarku włączyła się w ogólnopolski konkurs „Odblaskowa szkoła”, organizując przedstawienie i zapraszając dzielnicowych na prelekcję i warsztaty dotyczące bezpieczeństwa na drodze.
- Olkuscy policjanci w szkołach rozmawiają o odpowiedzialności prawnej nieletnich Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajmujące się profilaktyką spotkały się z uczniami klas piątych ze Szkół Podstawowych w Bydlinie i w Zawadzie. Wizyty policjantek miały przede wszystkim formę apelu i instruktażu. Głównym tematem tych spotkań była odpowiedzialność prawna osób nieletnich.
- Operacja Patrol ’25. Policyjne Zawody Sprawności i Bezpieczeństwa 14 kwietnia, na terenie XXV LO przy ul. Telimeny, dla uczniów szkół podstawowych i średnich, odbyły się Zawody Sprawności i Bezpieczeństwa. Ich celem była promocja służb mundurowych w szczególności służby w Policji. W programie znalazł się test wiedzy o policji, turniej strzelecki oraz test sportowy. Współorganizatorem przedsięwzięcia był między innymi Komisariat Policji VI w Krakowie, z ramienia którego, zmagania uczniów obserwował Komendant tej jednostki mł. insp. Sławomir Chochół.
- Oświęcim. Komendant promował służbę w Policji wśród maturzystów Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu W czwartek (26.03.2026) insp. Piotr Dziekanowski, asp. szt. Dariusz Jakubowski Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji oraz asp. szt. Małgorzata Jurecka oficer prasowy, spotkali się z uczniami klas maturalnych Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu, prezentując im możliwość wstąpienia do służby w Policji.
- Oświęcim. „Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas wakacji”- profilaktyczne spotkania z dziećmi Przez ostatnie dwa tygodnie roku szkolnego policjanci z powiatu oświęcimskiego, podczas prelekcji dla uczniów przypominali, że warto dobrze i bezpiecznie spędzać czas wolny, unikając wypadku lub innych konsekwencji nieprzemyślanych lub niebezpiecznych zabaw.
- Podczas „Dni otwartych” w szkole policjanci promowali swój zawód Policjanci z powiatu wadowickiego uczestniczyli w „Dniach otwartych” w andrychowskiej szkole. Tego dnia, odwiedzający, którzy znajdują się w przededniu dokonywania wyboru zawodu, mogli zapoznać się m.in. ze specyfiką pracy policjanta.
- Policjanci krakowskiej drogówki edukują młodzież o bezpieczeństwie na drodze Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie spotkali się z uczniami dwóch krakowskich szkół średnich, aby omówić zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz najnowsze zmiany w przepisach. Spotkania miały na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi, którzy wkrótce staną się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.
- Policjanci krakowskiej drogówki z wizytą w szkole podstawowej Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Krakowie. Podczas spotkania z dziećmi funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa i przypomnieli o tym jak ważne są elementy odblaskowe, szczególnie w okresie jesienno-zimowy. W trakcie zajęć uczniowie zadawali nurtujące je pytania związane z pracą policjantów i bezpiecznym poruszaniem się po drogach.
- Policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie promowali zawód policjanta W zeszłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie spotkali się z uczniami dwóch szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych w rejonie Nowej Huty. W trakcie wizyty mundurowi rozmawiali z uczniami o zaletach pracy w policji, zachęcając tym samym do wstąpienia w szeregi formacji.
- Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach uczą przedszkolaków bezpiecznych zachowań Dzielnicowi edukowali najmłodszych, o tym jak bezpiecznie zachować się w okolicy jezdni, w kontaktach z osobami obcymi, a także w sytuacji zagrożenia. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą policjantów oraz codziennym wyposażeniem funkcjonariuszy w służbie.
- Policjant z wizytą w Szkole Podstawowej w Koźmicach Wielkich Spotkania z dziećmi w szkołach i przedszkolach, kształtowanie w nich właściwych postaw to bardzo ważny element bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców Powiatu wielickiego. Wczoraj, policjant Zespołu ds. Nieletnich wielickiej komendy gościł w jednej z podstawówek, gdzie propagował wśród uczniów zasady szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak zawsze nie obyło się od wielu pytań związanych z pracą policjanta.
- Policyjna musztra i ceremoniał dla klas mundurowych Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas policyjnych Zespołu Szkół w Niepołomicach im. Jana Pawła II. Spotkanie poświęcone było musztrze policyjnej oraz zasadom ceremoniału policyjnego.
- Policyjne działania podczas finału akcji „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” 6 czerwca 2025 roku policjanci z Wydziału Prewencji, Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie oraz Przewodnik Psa Służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uczestniczyli w zakończeniu kolejnej edycji programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, realizowanego na podstawie Porozumienia o Współpracy Patronackiej pomiędzy Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie a Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie.
- Policyjni profilaktycy z Nowego Sącza promowali bezpieczeństwo Policjanci Wydziału Prewencji, wspierani przez funkcjonariuszy ruchu drogowego i techników kryminalistyki, w ostatnim czasie odwiedzili placówki edukacyjne na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego, a także promowali bezpieczeństwo podczas Małopolskiej Nocy Naukowców oraz Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego.
Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny na szczeblu powiatowym został rozstrzygnięty… Kto wystąpi w finale wojewódzkim?
9 kwietnia br., odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczniowie szkół ponadpodstawowych rywalizowali w szkole w Radoczy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Wadowicki.
Nagrody dla zwycięzców eliminacji w powiecie nowotarskim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
8 maja br. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Niecodzienna wizyta mundurowych i policyjnego psa w Szkole Podstawowej nr 3 w Olkuszu
Dzisiaj (30.09.br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajmujący się profilaktyką wraz z przewodnikiem psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz jego czworonogiem odwiedzili najmłodszych uczniów z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu. Podczas spotkania policjanci przypominali dzieciom o bezpiecznych zachowaniach w kontakcie z czworonogiem, a także propagowali zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Dużo uwagi poświęcili odblaskom i prawidłowym zachowaniom pieszych na drodze.
O bezpieczeństwie osobistym i o handlu ludźmi – spotkanie olkuskich policjantek z uczniami Zespołu Szkół nr 1
Dzisiaj (25.01. br.) policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu spotkały się z grupą młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu. Wizyta mundurowych odbyła się przed wyjazdem na praktyki zagraniczne do Hiszpanii i Portugalii i poświęcona była szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Rozmawiano również o pracy zarobkowej za granicą i przeciwdziałaniu handlu ludźmi.
O policyjnej służbie z przyszłymi maturzystami klas mundurowych
Wczoraj w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych o profilu mundurowym z Komendantem Powiatowym Policji w Limanowej insp. Mariuszem Dymurą. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach działań promujących służbę w Policji oraz przybliżających młodzieży specyfikę tej formacji.
Odblaskowa Szkoła w Budzowie oraz Krzeszowie
W szkołach podstawowych w Budzowie oraz Krzeszowie odbyły się ważne spotkania, których uczestnikami byli uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele Policji. Głównym tematem rozmów w ramach realizowanej XIV edycji Konkursu „Odblaskowa Szkoła” były odblaski oraz bezpieczne poruszanie się pieszych po drogach.
Odblaskowa szkoła w Szymbarku z udziałem dzielnicowych z Gorlic
Szkoła Podstawowa w Szymbarku włączyła się w ogólnopolski konkurs „Odblaskowa szkoła”, organizując przedstawienie i zapraszając dzielnicowych na prelekcję i warsztaty dotyczące bezpieczeństwa na drodze.
Olkuscy policjanci w szkołach rozmawiają o odpowiedzialności prawnej nieletnich
Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajmujące się profilaktyką spotkały się z uczniami klas piątych ze Szkół Podstawowych w Bydlinie i w Zawadzie. Wizyty policjantek miały przede wszystkim formę apelu i instruktażu. Głównym tematem tych spotkań była odpowiedzialność prawna osób nieletnich.
Operacja Patrol ’25. Policyjne Zawody Sprawności i Bezpieczeństwa
14 kwietnia, na terenie XXV LO przy ul. Telimeny, dla uczniów szkół podstawowych i średnich, odbyły się Zawody Sprawności i Bezpieczeństwa. Ich celem była promocja służb mundurowych w szczególności służby w Policji. W programie znalazł się test wiedzy o policji, turniej strzelecki oraz test sportowy. Współorganizatorem przedsięwzięcia był między innymi Komisariat Policji VI w Krakowie, z ramienia którego, zmagania uczniów obserwował Komendant tej jednostki mł. insp. Sławomir Chochół.
Oświęcim. Komendant promował służbę w Policji wśród maturzystów Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
W czwartek (26.03.2026) insp. Piotr Dziekanowski, asp. szt. Dariusz Jakubowski Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji oraz asp. szt. Małgorzata Jurecka oficer prasowy, spotkali się z uczniami klas maturalnych Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu, prezentując im możliwość wstąpienia do służby w Policji.
Oświęcim. „Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas wakacji”- profilaktyczne spotkania z dziećmi
Przez ostatnie dwa tygodnie roku szkolnego policjanci z powiatu oświęcimskiego, podczas prelekcji dla uczniów przypominali, że warto dobrze i bezpiecznie spędzać czas wolny, unikając wypadku lub innych konsekwencji nieprzemyślanych lub niebezpiecznych zabaw.
Podczas „Dni otwartych” w szkole policjanci promowali swój zawód
Policjanci z powiatu wadowickiego uczestniczyli w „Dniach otwartych” w andrychowskiej szkole. Tego dnia, odwiedzający, którzy znajdują się w przededniu dokonywania wyboru zawodu, mogli zapoznać się m.in. ze specyfiką pracy policjanta.
Policjanci krakowskiej drogówki edukują młodzież o bezpieczeństwie na drodze
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie spotkali się z uczniami dwóch krakowskich szkół średnich, aby omówić zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz najnowsze zmiany w przepisach. Spotkania miały na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi, którzy wkrótce staną się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.
Policjanci krakowskiej drogówki z wizytą w szkole podstawowej
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Krakowie. Podczas spotkania z dziećmi funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa i przypomnieli o tym jak ważne są elementy odblaskowe, szczególnie w okresie jesienno-zimowy. W trakcie zajęć uczniowie zadawali nurtujące je pytania związane z pracą policjantów i bezpiecznym poruszaniem się po drogach.
Policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie promowali zawód policjanta
W zeszłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie spotkali się z uczniami dwóch szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych w rejonie Nowej Huty. W trakcie wizyty mundurowi rozmawiali z uczniami o zaletach pracy w policji, zachęcając tym samym do wstąpienia w szeregi formacji.
Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach uczą przedszkolaków bezpiecznych zachowań
Dzielnicowi edukowali najmłodszych, o tym jak bezpiecznie zachować się w okolicy jezdni, w kontaktach z osobami obcymi, a także w sytuacji zagrożenia. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą policjantów oraz codziennym wyposażeniem funkcjonariuszy w służbie.
Policjant z wizytą w Szkole Podstawowej w Koźmicach Wielkich
Spotkania z dziećmi w szkołach i przedszkolach, kształtowanie w nich właściwych postaw to bardzo ważny element bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców Powiatu wielickiego. Wczoraj, policjant Zespołu ds. Nieletnich wielickiej komendy gościł w jednej z podstawówek, gdzie propagował wśród uczniów zasady szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak zawsze nie obyło się od wielu pytań związanych z pracą policjanta.
Policyjna musztra i ceremoniał dla klas mundurowych
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas policyjnych Zespołu Szkół w Niepołomicach im. Jana Pawła II. Spotkanie poświęcone było musztrze policyjnej oraz zasadom ceremoniału policyjnego.
Policyjne działania podczas finału akcji „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”
6 czerwca 2025 roku policjanci z Wydziału Prewencji, Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie oraz Przewodnik Psa Służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uczestniczyli w zakończeniu kolejnej edycji programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, realizowanego na podstawie Porozumienia o Współpracy Patronackiej pomiędzy Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie a Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie.
Policyjni profilaktycy z Nowego Sącza promowali bezpieczeństwo
Policjanci Wydziału Prewencji, wspierani przez funkcjonariuszy ruchu drogowego i techników kryminalistyki, w ostatnim czasie odwiedzili placówki edukacyjne na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego, a także promowali bezpieczeństwo podczas Małopolskiej Nocy Naukowców oraz Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego.