Tag szkoła
Rozmiar czcionki
- #DzielnicowyBliżejNas .Promowanie zawodu policjanta podczas Dnia Otwartego Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz dzielnicowi Komisariatu Policji w Niepołomicach wzięli udział w Dniu Otwartym Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach. Mundurowi opowiadali o pracy w Policji i procedurze rekrutacyjnej oraz o specyfikacji pracy w poszczególnych wydziałach. Zachęcali młodzież do wyboru klasy mundurowej o profilu policyjnym.
- #DzielnicowyBliżejNas. Bezpieczne wakacje szkoły w powiecie olkuskim Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego dzielnicowi z jednostek olkuskiej policji przeprowadzą cykl spotkań profilaktycznych poświęconych bezpieczeństwu podczas wakacyjnego wypoczynku. Prelekcje odbywają się w szkołach podstawowych na terenie całego powiatu, a ich głównym celem jest przypomnienie dzieciom i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku.
- #DzielnicowyBliżejNas. Podziękowania dla dzielnicowego z Komisariatu Policji w Dobczycach Komendant Komisariatu Policji w Dobczycach otrzymał wyjątkowo miły list od Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzesławicach. Słowa zawarte w piśmie są wyrazem uznania za współpracę i wspieranie działań szkoły przez aspiranta Marcina Mrozickiego w mijającym roku szkolnym.
- #DzielnicowyBliżejNas. Policjanci promowali służbę podczas Powiatowych Targów Pracy i Edukacji Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach pod honorowym patronatem Starosty Wadowickiego pana Mirosława Sordyla zorganizował Powiatowe Targi Pracy i Edukacji. Wśród licznych wystawców nie zabrakło przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.
- #DzielnicowyBliżejNas. Policjanci z wadowickiej komendy promowali zawód policjanta podczas „Dni otwartych” w CKZiU nr 2 w Wadowicach Mundurowi wzięli udział w dniach otwartych, gdzie promowali zawód policjanta. Spotkanie było doskonałą okazją do przedstawienia możliwości kariery zawodowej w Policji oraz omówienia zasad rekrutacji.
- #dzielnicowybliżejnas. Spotkanie z uczniami w Kryspinowie i Bukowie Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wraz z Dzielnicowym Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Kryspinowie i w Bukowie.
- #DzielnicowyBliżejNas. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brodach z wizytą w kalwaryjskim komisariacie Uczniowie VII i VIII klasy odwiedzili Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy. Podczas wizyty kierownik Rewiru Dzielnicowych oraz dzielnicowy z tamtejszej jednostki zaprezentowali młodzieży policyjny sprzęt, radiowozy oraz opowiedzieli o specyfice służby i zasadach naboru do Policji.
- #DzielnicowyBliżejNas. Wadowiccy policjanci odwiedzili uczniów w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” Dzielnicowi z wadowickiej komendy odwiedzili uczniów szkół podstawowych w Jaroszowicach i Mucharzu. Spotkania poświęcone były promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomnieniu najmłodszym, jak ważną rolę w ochronie życia i zdrowia odgrywają elementy odblaskowe.
- #DzielnicowyBliżejNas. Wyjątkowe spotkanie uczniów w Okocimiu z dzielnicową i psem Hadesem Jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje, unikać zagrożeń nad wodą i właściwie reagować w trudnych sytuacjach – tego wszystkiego dowiedzieli się dzisiaj uczniowie klas 0–4 Szkoły Podstawowej w Okocimiu. Wyjątkową lekcję profilaktyki przeprowadziła dzielnicowa mł. asp. Monika Milewska. Największą atrakcją spotkania była jednak wizyta przewodnika z psem policyjnym Hadesem. Pokaz umiejętności oraz elementów tresury czworonoga wywołał ogromny zachwyt wśród najmłodszych, którzy chętnie głaskali policyjnego owczarka.
- #DzielnicowyBliżejNas.DZIELNICOWY Z WIZYTĄ U MŁODYCH MUZYKÓW W poniedziałek, 8 grudnia 2025 r., w Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Krościenku nad Dunajcem odbyło się wyjątkowe spotkanie. Uczniów odwiedził Dzielnicowy Gminy Krościenko nad Dunajcem, aby porozmawiać z nimi o jednym z najważniejszych tematów – o bezpieczeństwie.
- #DzielnicowyBliżejNas: Krynicki dzielnicowy przypominał uczniom zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku W związku ze zbliżającymi się wakacjami dzielnicowy Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju przeprowadził spotkania edukacyjno-informacyjne, podczas których przypomniał uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Funkcjonariusz poruszył tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem, odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz zagrożeniami występującymi w sieci.
- Akcja „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” w powiecie tarnowskim zakończona. Odwiedziliśmy 85 szkół i rozdaliśmy dzieciom 2200 kamizelek odblaskowych Tegoroczna akcja edukująca pierwszoklasistów w dziedzinie bezpiecznego poruszania się po drogach dobiegła końca. To największa w regionie, jeśli nie w całym kraju profilaktyczna inicjatywa tego typu, dedykowana najmłodszym uczniom szkół podstawowych. Przez półtora miesiąca Pan Mrówka czyli maskotka firmy Sufigs Tarnów – partnera i współorganizatora akcji, razem z policjantami wydziału ruchu drogowego i prewencji tarnowskiej komendy miejskiej przejechali setki kilometrów, aby dotrzeć do wszystkich szkół podstawowych w Tarnowie i ogromnej większości w powiecie, a wszystko po to, żeby przygotować uczniów klas pierwszych do bezpiecznego dotarcia do szkoły i powrotu z niej do domów.
- Bezpieczeństwo na drodze od najmłodszych lat - zajęcia z policjantami krakowskiej drogówki Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni w kilku krakowskich placówkach oświatowych odbyły się spotkania z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Policjanci odwiedzili dzieci i młodzież, aby w przystępny sposób przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.
- Bezpieczeństwo na drodze – spotkanie z dziećmi oraz seniorami W Mikluszowicach odbyła akcja profilaktyczna, której celem było przedstawienie informacji nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja miała bardzo oryginalny charakter. Do udziału w niej zaproszono seniorów z okolicznych Domów Seniora, a swoje prezentacje przedstawili policjanci, ratownicy medyczni oraz uczniowie.
- Bezpieczna Kobieta 2026 – udział dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu W dniu 25 marca 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu odbyło się spotkanie w ramach programu „Bezpieczna Kobieta 2026”, w którym aktywnie uczestniczyli dzielnicowi z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
- Bezpieczni od najmłodszych lat – uczniowie zdawali egzamin na kartę rowerową Policjanci krakowskiej drogówki przeprowadzili w jednej z krakowskich szkół zajęcia przygotowujące do egzaminu na kartę rowerową. Dzień później uczniowie sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności w części teoretycznej oraz praktycznej.
- Debata społeczna w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni W I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni odbyła się debata społeczna zorganizowana przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Spotkanie dotyczyło zagrożeń występujących w rejonie szkoły.
- Dzieci podziękowały kierownictwu dąbrowskiej komendy za wsparcie w akcjach promujących bezpieczeństwo 17.10. br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej na ręce insp. Jerzego Polczyka, Komenda Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, złożyli własnoręcznie przygotowaną kartę z podziękowaniami za wsparcie i czynny udział w promocji bezpieczeństwa na drodze.
- Dzieciństwo bez przemocy w Michałowicach W dniu 14 listopada 2025 roku policjantka Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie odwiedziła uczniów w Szkole Podstawowej w Michałowicach.
- Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej promują bezpieczeństwo wśród najmłodszych Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej odwiedzają szkoły w gminie, promując bezpieczeństwo. Jedną ze szkół, którą odwiedzili policjanci, była szkoła w Jurgowie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, po którym otrzymały oraz broszury o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
#DzielnicowyBliżejNas .Promowanie zawodu policjanta podczas Dnia Otwartego Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz dzielnicowi Komisariatu Policji w Niepołomicach wzięli udział w Dniu Otwartym Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach. Mundurowi opowiadali o pracy w Policji i procedurze rekrutacyjnej oraz o specyfikacji pracy w poszczególnych wydziałach. Zachęcali młodzież do wyboru klasy mundurowej o profilu policyjnym.
#DzielnicowyBliżejNas. Bezpieczne wakacje szkoły w powiecie olkuskim
Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego dzielnicowi z jednostek olkuskiej policji przeprowadzą cykl spotkań profilaktycznych poświęconych bezpieczeństwu podczas wakacyjnego wypoczynku. Prelekcje odbywają się w szkołach podstawowych na terenie całego powiatu, a ich głównym celem jest przypomnienie dzieciom i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku.
#DzielnicowyBliżejNas. Podziękowania dla dzielnicowego z Komisariatu Policji w Dobczycach
Komendant Komisariatu Policji w Dobczycach otrzymał wyjątkowo miły list od Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzesławicach. Słowa zawarte w piśmie są wyrazem uznania za współpracę i wspieranie działań szkoły przez aspiranta Marcina Mrozickiego w mijającym roku szkolnym.
#DzielnicowyBliżejNas. Policjanci promowali służbę podczas Powiatowych Targów Pracy i Edukacji
Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach pod honorowym patronatem Starosty Wadowickiego pana Mirosława Sordyla zorganizował Powiatowe Targi Pracy i Edukacji. Wśród licznych wystawców nie zabrakło przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.
#DzielnicowyBliżejNas. Policjanci z wadowickiej komendy promowali zawód policjanta podczas „Dni otwartych” w CKZiU nr 2 w Wadowicach
Mundurowi wzięli udział w dniach otwartych, gdzie promowali zawód policjanta. Spotkanie było doskonałą okazją do przedstawienia możliwości kariery zawodowej w Policji oraz omówienia zasad rekrutacji.
#dzielnicowybliżejnas. Spotkanie z uczniami w Kryspinowie i Bukowie
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wraz z Dzielnicowym Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Kryspinowie i w Bukowie.
#DzielnicowyBliżejNas. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brodach z wizytą w kalwaryjskim komisariacie
Uczniowie VII i VIII klasy odwiedzili Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy. Podczas wizyty kierownik Rewiru Dzielnicowych oraz dzielnicowy z tamtejszej jednostki zaprezentowali młodzieży policyjny sprzęt, radiowozy oraz opowiedzieli o specyfice służby i zasadach naboru do Policji.
#DzielnicowyBliżejNas. Wadowiccy policjanci odwiedzili uczniów w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”
Dzielnicowi z wadowickiej komendy odwiedzili uczniów szkół podstawowych w Jaroszowicach i Mucharzu. Spotkania poświęcone były promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomnieniu najmłodszym, jak ważną rolę w ochronie życia i zdrowia odgrywają elementy odblaskowe.
#DzielnicowyBliżejNas. Wyjątkowe spotkanie uczniów w Okocimiu z dzielnicową i psem Hadesem
Jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje, unikać zagrożeń nad wodą i właściwie reagować w trudnych sytuacjach – tego wszystkiego dowiedzieli się dzisiaj uczniowie klas 0–4 Szkoły Podstawowej w Okocimiu. Wyjątkową lekcję profilaktyki przeprowadziła dzielnicowa mł. asp. Monika Milewska. Największą atrakcją spotkania była jednak wizyta przewodnika z psem policyjnym Hadesem. Pokaz umiejętności oraz elementów tresury czworonoga wywołał ogromny zachwyt wśród najmłodszych, którzy chętnie głaskali policyjnego owczarka.
#DzielnicowyBliżejNas.DZIELNICOWY Z WIZYTĄ U MŁODYCH MUZYKÓW
W poniedziałek, 8 grudnia 2025 r., w Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Krościenku nad Dunajcem odbyło się wyjątkowe spotkanie. Uczniów odwiedził Dzielnicowy Gminy Krościenko nad Dunajcem, aby porozmawiać z nimi o jednym z najważniejszych tematów – o bezpieczeństwie.
#DzielnicowyBliżejNas: Krynicki dzielnicowy przypominał uczniom zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku
W związku ze zbliżającymi się wakacjami dzielnicowy Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju przeprowadził spotkania edukacyjno-informacyjne, podczas których przypomniał uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Funkcjonariusz poruszył tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem, odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz zagrożeniami występującymi w sieci.
Akcja „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” w powiecie tarnowskim zakończona. Odwiedziliśmy 85 szkół i rozdaliśmy dzieciom 2200 kamizelek odblaskowych
Tegoroczna akcja edukująca pierwszoklasistów w dziedzinie bezpiecznego poruszania się po drogach dobiegła końca. To największa w regionie, jeśli nie w całym kraju profilaktyczna inicjatywa tego typu, dedykowana najmłodszym uczniom szkół podstawowych.
Przez półtora miesiąca Pan Mrówka czyli maskotka firmy Sufigs Tarnów – partnera i współorganizatora akcji, razem z policjantami wydziału ruchu drogowego i prewencji tarnowskiej komendy miejskiej przejechali setki kilometrów, aby dotrzeć do wszystkich szkół podstawowych w Tarnowie i ogromnej większości w powiecie, a wszystko po to, żeby przygotować uczniów klas pierwszych do bezpiecznego dotarcia do szkoły i powrotu z niej do domów.
Bezpieczeństwo na drodze od najmłodszych lat - zajęcia z policjantami krakowskiej drogówki
Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni w kilku krakowskich placówkach oświatowych odbyły się spotkania z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Policjanci odwiedzili dzieci i młodzież, aby w przystępny sposób przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.
Bezpieczeństwo na drodze – spotkanie z dziećmi oraz seniorami
W Mikluszowicach odbyła akcja profilaktyczna, której celem było przedstawienie informacji nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja miała bardzo oryginalny charakter. Do udziału w niej zaproszono seniorów z okolicznych Domów Seniora, a swoje prezentacje przedstawili policjanci, ratownicy medyczni oraz uczniowie.
Bezpieczna Kobieta 2026 – udział dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu
W dniu 25 marca 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu odbyło się spotkanie w ramach programu „Bezpieczna Kobieta 2026”, w którym aktywnie uczestniczyli dzielnicowi z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
Bezpieczni od najmłodszych lat – uczniowie zdawali egzamin na kartę rowerową
Policjanci krakowskiej drogówki przeprowadzili w jednej z krakowskich szkół zajęcia przygotowujące do egzaminu na kartę rowerową. Dzień później uczniowie sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności w części teoretycznej oraz praktycznej.
Debata społeczna w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni
W I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni odbyła się debata społeczna zorganizowana przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Spotkanie dotyczyło zagrożeń występujących w rejonie szkoły.
Dzieci podziękowały kierownictwu dąbrowskiej komendy za wsparcie w akcjach promujących bezpieczeństwo
17.10. br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej na ręce insp. Jerzego Polczyka, Komenda Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, złożyli własnoręcznie przygotowaną kartę z podziękowaniami za wsparcie i czynny udział w promocji bezpieczeństwa na drodze.
Dzieciństwo bez przemocy w Michałowicach
W dniu 14 listopada 2025 roku policjantka Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie odwiedziła uczniów w Szkole Podstawowej w Michałowicach.
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej promują bezpieczeństwo wśród najmłodszych
Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej odwiedzają szkoły w gminie, promując bezpieczeństwo. Jedną ze szkół, którą odwiedzili policjanci, była szkoła w Jurgowie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, po którym otrzymały oraz broszury o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.