Tag szkoła
Rozmiar czcionki
- Policyjny cykl prelekcji dla klas maturalnych, promujący zawód policjanta Policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadził zajęcia z uczniami klas maturalnych, bo to właśnie oni już niedługo będą decydować o swojej zawodowej przyszłości. Funkcjonariusz zachęcał słuchaczy do wstąpienia w szeregi Policji, opowiadając o etapach rekrutacji i specyfice policyjnej służby.
- Prelekcje sądeckich policjantów w szkole i na świeżym powietrzu na temat bezpieczeństwa Sądeccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką, spotkali się z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych oraz liceum. Najmłodsi dowiedzieli się więcej o służbie w Policji i codziennej pracy funkcjonariuszy, z kolei do starszych dzieci i młodzieży skierowane były prelekcje w zakresie bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialności prawnej.
- Prelekcje z policjantem w Zawoi Wilcznej Bezpieczeństwo wśród uczniów oraz różnego rodzaju przemoc, mogąca występować w środowisku szkolnym, to tematy spotkania, które miały miejsce w Szkole Podstawowej w Zawoi Wilcznej. Celem zajęć profilaktycznych było podniesienie świadomości prawnej małoletnich oraz kształtowanie pozytywnych postaw wśród młodzieży.
- Promocja Zawodów Mundurowych w Jordanowie Maturzyści z terenu Jordanowa po raz drugi spotkali się ze służbami mundurowymi, z którymi mieli okazje porozmawiać na temat ich pracy oraz możliwości wstąpienia do służby w Policji, Straży Pożarnej, Wojsku, Żandarmerii Wojskowej, Służby Więziennej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.
- Promocja zawodu policjanta podczas dnia otwartego w szkole w Marcinkowicach Sądeccy profilaktycy i technik kryminalistyki odwiedzili Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach w ramach dni otwartych placówki. Podczas wizyty mundurowi przybliżyli specyfikę policyjnej służby wszystkim, którzy chcą podjąć naukę w tej szkole.
- Promocja zawodu policjanta podczas ślubowania kadetów Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wzięli udział w uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu. Stoisko profilaktyczne nowotarskiej komendy stanęło obok innych służb mundurowych, co było doskonałą okazją do promocji zawodu policjanta.
- Promocja zawodu policjanta podczas wizyty licealistów w gorlickiej komendzie 2 kwietnia br., młodzież z gorlickiego I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Gorlicach, gdzie zapoznała się ze specyfiką pracy w Policji.
- Promocja zawodu Policjanta podczas wizyty licealistów w gorlickiej komendzie W ubiegłym tygodniu, młodzież z gorlickiego I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Gorlicach, gdzie zapoznała się ze specyfiką pracy w Policji.
- Promocja zawodu policjanta – spotkanie z uczniami klas maturalnych Policjanci z Myślenic systematycznie realizują spotkania promujące zawód policjanta, na których omawiane są wszelkie tematy związane z naborem do Policji. Mundurowi omawiali, kto może wstąpić w szeregi Policji oraz jak przebiega proces rekrutacji.
- Promocja zawodu policjanta – spotkanie z uczniami krakowskich szkół średnich I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, nadkomisarz Łukasz Stankiewicz przeprowadził zajęcia z uczniami krakowskich szkół średnich o profilu mundurowym. Komendant zachęcał słuchaczy do wstąpienia w szeregi Policji, opowiadając o etapach rekrutacji i specyfice policyjnej służby. W ramach działań związanych z promowaniem policyjnej służby, nadkomisarz Łukasz Stankiewicz spotkał się również z Dyrektorką Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.
- Promowanie zawodu policjanta w klasie o profilu policyjnym Policjantka z chrzanowskiej komendy na zaproszenie uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Chemicznych w Trzebini o profilu policyjnym promowała zawód policjanta. Młodzież z klasy II i III mogli dowiedzieć się o pracy funkcjonariuszy „od zaplecza” .
- Przez sport motorowy do bezpieczeństwa na drogach We wtorek 15 kwietnia 2025 roku w Krakowie na torze kartingowym, odbyła się „Małopolska Międzyszkolna Liga Kartingowa". W wydarzeniu tym brał udział policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie. Dzięki tej inicjatywie sport motorowy promowany jest jako jeden ze sposobów na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W zawodach brali udział małopolscy uczniowie szkół ponadpodstawowych w wieku 16 – 18 lat.
- Rozstrzygniecie XXI Powiatowego Turnieju Wiedzy „Wzorowo i bezpiecznie” Turnieje wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym już na stałe wpisały się w harmonogram akcji profilaktycznych na terenie powiatu dąbrowskiego. To doskonały sposób aby zachęcić młodych ludzi do poszerzania swojej wiedzy i zdobywania niezbędnych umiejętności.
- Sądeccy policjanci przypominają najmłodszym uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa Wrzesień to czas intensywnych działań prowadzonych przez policjantów drogówki i prewencji. Jak co roku sądeccy mundurowi podczas prelekcji w szkołach i przedszkolach przypominają najmłodszym uczniom, o tym jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze.
- Sądeccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci Chociaż „Dzień Bezpiecznego Internetu” obchodziliśmy w lutym, to do końca marca br. sądeccy policjanci organizowali spotkania profilaktyczno-edukacyjne z uczniami szkół z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Głównym celem było promowanie bezpiecznych zachowań w sieci.
- Skuteczny rodzic w profilaktyce zagrożeń dzieci i młodzieży W ubiegłym tygodniu, u progu rozpoczęcia ferii zimowych w województwie małopolskim funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie spotkał się z licznie przybyłymi (ponad 250 osób) rodzicami oraz opiekunami prawnymi uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach podczas inicjatywy profilaktycznej zorganizowanej przez Dyrekcję placówki.
- Spotkanie edukacyjne dla uchodźców wojennych W dniu 5 grudnia 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej odbyło się spotkanie edukacyjne dla uchodźców wojennych przebywających na terenie ośrodka wypoczynkowego Ostoja Górska Koninki. Spotkanie zostało zorganizowane przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM) przy współpracy Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka KWP w Krakowie i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej.
- Spotkanie edukacyjne „Razem tworzymy atmosferę. Kibicuj z klasą” w Szkole Podstawowej w Sierczy 15 maja br. w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy odbyło się wydarzenie edukacyjno-profilaktyczne pod hasłem „Razem tworzymy atmosferę kibicuj z klasą”.
- Spotkanie krakowskich policjantów z uczniami Niepublicznej Szkoły „Mała Finlandia” W minioną środę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas I- IV w Niepublicznej Szkole „Mała Finlandia”. Spotkanie miało na celu przypomnienie zasad poruszania się po drodze.
- Spotkanie policjantek z ósmoklasistami w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu Wczoraj (29.11. br.) w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu policjantki z olkuskiej komendy zajmujące się profilaktyką, spotkały się uczniami klas ósmych, by porozmawiać z nimi o odpowiedzialności karnej. Spotkanie miało także na celu, zapoznać uczniów ze specyfiką służby w Policji, co daje możliwości młodym ludziom podjęcia decyzji dotyczących przyszłości zawodowej.
Policyjny cykl prelekcji dla klas maturalnych, promujący zawód policjanta
Policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadził zajęcia z uczniami klas maturalnych, bo to właśnie oni już niedługo będą decydować o swojej zawodowej przyszłości. Funkcjonariusz zachęcał słuchaczy do wstąpienia w szeregi Policji, opowiadając o etapach rekrutacji i specyfice policyjnej służby.
Prelekcje sądeckich policjantów w szkole i na świeżym powietrzu na temat bezpieczeństwa
Sądeccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką, spotkali się z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych oraz liceum. Najmłodsi dowiedzieli się więcej o służbie w Policji i codziennej pracy funkcjonariuszy, z kolei do starszych dzieci i młodzieży skierowane były prelekcje w zakresie bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialności prawnej.
Prelekcje z policjantem w Zawoi Wilcznej
Bezpieczeństwo wśród uczniów oraz różnego rodzaju przemoc, mogąca występować w środowisku szkolnym, to tematy spotkania, które miały miejsce w Szkole Podstawowej w Zawoi Wilcznej. Celem zajęć profilaktycznych było podniesienie świadomości prawnej małoletnich oraz kształtowanie pozytywnych postaw wśród młodzieży.
Promocja Zawodów Mundurowych w Jordanowie
Maturzyści z terenu Jordanowa po raz drugi spotkali się ze służbami mundurowymi, z którymi mieli okazje porozmawiać na temat ich pracy oraz możliwości wstąpienia do służby w Policji, Straży Pożarnej, Wojsku, Żandarmerii Wojskowej, Służby Więziennej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.
Promocja zawodu policjanta podczas dnia otwartego w szkole w Marcinkowicach
Sądeccy profilaktycy i technik kryminalistyki odwiedzili Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach w ramach dni otwartych placówki. Podczas wizyty mundurowi przybliżyli specyfikę policyjnej służby wszystkim, którzy chcą podjąć naukę w tej szkole.
Promocja zawodu policjanta podczas ślubowania kadetów
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wzięli udział w uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu. Stoisko profilaktyczne nowotarskiej komendy stanęło obok innych służb mundurowych, co było doskonałą okazją do promocji zawodu policjanta.
Promocja zawodu policjanta podczas wizyty licealistów w gorlickiej komendzie
2 kwietnia br., młodzież z gorlickiego I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Gorlicach, gdzie zapoznała się ze specyfiką pracy w Policji.
Promocja zawodu Policjanta podczas wizyty licealistów w gorlickiej komendzie
W ubiegłym tygodniu, młodzież z gorlickiego I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Gorlicach, gdzie zapoznała się ze specyfiką pracy w Policji.
Promocja zawodu policjanta – spotkanie z uczniami klas maturalnych
Policjanci z Myślenic systematycznie realizują spotkania promujące zawód policjanta, na których omawiane są wszelkie tematy związane z naborem do Policji. Mundurowi omawiali, kto może wstąpić w szeregi Policji oraz jak przebiega proces rekrutacji.
Promocja zawodu policjanta – spotkanie z uczniami krakowskich szkół średnich
I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, nadkomisarz Łukasz Stankiewicz przeprowadził zajęcia z uczniami krakowskich szkół średnich o profilu mundurowym. Komendant zachęcał słuchaczy do wstąpienia w szeregi Policji, opowiadając o etapach rekrutacji i specyfice policyjnej służby. W ramach działań związanych z promowaniem policyjnej służby, nadkomisarz Łukasz Stankiewicz spotkał się również z Dyrektorką Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.
Promowanie zawodu policjanta w klasie o profilu policyjnym
Policjantka z chrzanowskiej komendy na zaproszenie uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Chemicznych w Trzebini o profilu policyjnym promowała zawód policjanta. Młodzież z klasy II i III mogli dowiedzieć się o pracy funkcjonariuszy „od zaplecza” .
Przez sport motorowy do bezpieczeństwa na drogach
We wtorek 15 kwietnia 2025 roku w Krakowie na torze kartingowym, odbyła się „Małopolska Międzyszkolna Liga Kartingowa". W wydarzeniu tym brał udział policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie. Dzięki tej inicjatywie sport motorowy promowany jest jako jeden ze sposobów na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W zawodach brali udział małopolscy uczniowie szkół ponadpodstawowych w wieku 16 – 18 lat.
Rozstrzygniecie XXI Powiatowego Turnieju Wiedzy „Wzorowo i bezpiecznie”
Turnieje wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym już na stałe wpisały się w harmonogram akcji profilaktycznych na terenie powiatu dąbrowskiego. To doskonały sposób aby zachęcić młodych ludzi do poszerzania swojej wiedzy i zdobywania niezbędnych umiejętności.
Sądeccy policjanci przypominają najmłodszym uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa
Wrzesień to czas intensywnych działań prowadzonych przez policjantów drogówki i prewencji. Jak co roku sądeccy mundurowi podczas prelekcji w szkołach i przedszkolach przypominają najmłodszym uczniom, o tym jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze.
Sądeccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci
Chociaż „Dzień Bezpiecznego Internetu” obchodziliśmy w lutym, to do końca marca br. sądeccy policjanci organizowali spotkania profilaktyczno-edukacyjne z uczniami szkół z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Głównym celem było promowanie bezpiecznych zachowań w sieci.
Skuteczny rodzic w profilaktyce zagrożeń dzieci i młodzieży
W ubiegłym tygodniu, u progu rozpoczęcia ferii zimowych w województwie małopolskim funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie spotkał się z licznie przybyłymi (ponad 250 osób) rodzicami oraz opiekunami prawnymi uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach podczas inicjatywy profilaktycznej zorganizowanej przez Dyrekcję placówki.
Spotkanie edukacyjne dla uchodźców wojennych
W dniu 5 grudnia 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej odbyło się spotkanie edukacyjne dla uchodźców wojennych przebywających na terenie ośrodka wypoczynkowego Ostoja Górska Koninki. Spotkanie zostało zorganizowane przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM) przy współpracy Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka KWP w Krakowie i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej.
Spotkanie edukacyjne „Razem tworzymy atmosferę. Kibicuj z klasą” w Szkole Podstawowej w Sierczy
15 maja br. w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy odbyło się wydarzenie edukacyjno-profilaktyczne pod hasłem „Razem tworzymy atmosferę kibicuj z klasą”.
Spotkanie krakowskich policjantów z uczniami Niepublicznej Szkoły „Mała Finlandia”
W minioną środę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas I- IV w Niepublicznej Szkole „Mała Finlandia”. Spotkanie miało na celu przypomnienie zasad poruszania się po drodze.
Spotkanie policjantek z ósmoklasistami w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu
Wczoraj (29.11. br.) w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu policjantki z olkuskiej komendy zajmujące się profilaktyką, spotkały się uczniami klas ósmych, by porozmawiać z nimi o odpowiedzialności karnej. Spotkanie miało także na celu, zapoznać uczniów ze specyfiką służby w Policji, co daje możliwości młodym ludziom podjęcia decyzji dotyczących przyszłości zawodowej.