Tag ostrzeżenie
Rozmiar czcionki
- Zachowaj rozsądek, gdy w telefonie usłyszysz, że twoje oszczędności są zagrożone. To jest oszustwo! Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, w powiecie oświęcimskim prowadzą czynności w sprawie oszustwa metodą „na pracownika banku”. Mieszkaniec Chełmka podczas rozmowy telefonicznej uwierzył, że bank informuje go o włamaniu na konto i próbie zaciągnięcia pożyczki. W ten sposób pokrzywdzony stracił 60 000 złotych.
- Zdarzenia drogowe na Sądecczyźnie. Policjanci apelują o ostrożność. W ciągu dwóch ostatnich dni na Sądecczyźnie doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych, w tym ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń, a jednocześnie apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności.
- Uwaga na oszustwa podczas wystawiania w sieci przedmiotów na sprzedaż Przestrzegamy przed oszustami udającymi kupujących na popularnych portalach ogłoszeniowych. Przestępcy oferują zapłatę przez specjalny link, pod którym sprzedający mają podać dane poufne swojej karty płatniczej bądź proszą o wygenerowanie BLIKA. W ten sposób oszuści kradną pieniądze z konta, zamiast wpłacić należność za zakupiony towar. Do myślenickich policjantów stale zgłaszają się osoby, które padły ofiarą takich oszustów. Straty pokrzywdzonych liczone są niejednokrotnie w dziesiątkach tysięcy złotych.
- Kęty. Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przez dobę strzegli miejsca, w którym odnaleziono niewybuch. Niebezpieczna pozostałość z czasów II wojny światowej została zabrana przez saperów w celu neutralizacji.
- Oszustwo „na akcje Orlenu”. Mieszkaniec Oświęcimia stracił 10 000 złotych Mieszkaniec Oświęcimia padł ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na akcje Orlenu”. Mężczyzna zamiast zyskać stracił 10 000 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku i nie zawieranie transakcji finansowych, kierując się przypadkowymi reklamami w Internecie, a także przez telefon z nieznanymi osobami.
- Uwaga oszuści. Policja ostrzega! Oszustwo na „zepsuty telefon”. Zanim prześlesz pieniądze, upewnij się, kto prosi Cię o pilną pożyczkę.
- Chciał zainwestować w kryptowaluty, stracił oszczędności Mieszkaniec Chełmka padł ofiarą oszustów proponujących inwestowanie w kryptowaluty. W wyniku braku czujności mężczyzna stracił 15 000 zł. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy takich transakcjach.
- Chciała zainwestować, a straciła 58 tysięcy złotych Mieszkanka gminy Osiek padła ofiarą oszustów proponujących inwestowanie w akcje. Kobieta, zamiast zyskać, straciła 58 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku oraz unikanie transakcji finansowych, do których zachęcają nas przypadkowe reklamy w Internecie.
- UWAGA NA SILNY WIATR ! 1 kwietnia br. w Małopolsce 5 osób straciło życie w wyniku przygniecenia przez przewracane przez wiatr drzewa.
- Nieudana próba oszustwa na BLIK Rodzina oraz znajomi 43 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim, nie dali się nabrać oszustom, którzy po włamaniu na konto portalu społecznościowego, prosili o pożyczkę blikiem. Po otrzymaniu wiadomości, natychmiast zadzwonili do właściciela konta, uzyskując informację, że nie prosił o żadną pożyczkę.
- Dwie nieudane próby oszustwa „na wypadek”. Brawa za czujność dla seniorek! Ponownie ostrzegamy przed oszustami, którzy posługując się różnego rodzaju metodami, usiłują wyłudzić pieniądze od seniorów. Wczoraj (27.03.br.) na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do dwóch kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na wypadek”. Do przekazania pieniędzy nie doszło, gdyż seniorki zorientowały się, że to oszustwo.
- Oszustwo na „wizytówkę Google” Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, w powiecie oświęcimskim prowadzą czynności w sprawie usiłowania oszustwa na „wizytówkę Google”. Przedsiębiorca, do którego zadzwoniła oszustka, szybko zorientował się, że to przestępstwo, więc nie stracił kilkuset złotych.
- Chełmek. Nie dały nabrać się oszustom działającym metodą „na wypadek” Policjanci ponownie ostrzegają przed oszustami, którzy telefonicznie usiłują wyłudzić pieniądze metodą „na wypadek”. Mieszkanki Chełmka nie uwierzyły w legendę, że osoby z rodziny pilnie potrzebują pieniędzy, bo miały wypadek. Natychmiast rozłączyły się i zadzwoniły na numer alarmowy 112.
- :(Mam cyberPROBLEM:( Przelewając pieniądze chcieli pomóc rodzinie. Nie sądzili, że zasilą portfele oszustów.
- Oszukana seniorka metodą "na wypadek" Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze poszukują oszustów, którzy wykorzystując metodę „na wypadek”, wyłudzili 24 tysiące złotych od 81 – letniej seniorki.
- :( Mam cyberPROBLEM :( Gdy sprzedajesz lub kupujesz przez Internet zachowaj wyjątkową ostrożność Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji, prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży ponad 18 000 złotych z konta bankowego mieszkanki gminy Oświęcim. Pokrzywdzona została oszukana podczas transakcji sprzedaży za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego.
- Seniorka straciła pieniądze, bo uwierzyła oszustom Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu poszukują oszustów, którzy wykorzystując metodę „na wypadek” wyłudzili 30 tysięcy złotych od mieszkanki Oświęcimia.
- Oszuści kolejny raz zaatakowali metodą „ na wypadek wnuczka”. Jeden senior stracił oszczędności, trzy seniorki nie dały się nabrać Oszuści działający metodą „na wypadek wnuczka” podjęli kolejne próby wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców powiatu oświęcimskiego. 90 – letni mieszkaniec Osieka podczas telefonicznej rozmowy uwierzył, że jego córka miała wypadek i uniknie kary, gdy ten wpłaci grzywnę. Mężczyzna stracił 40 tysięcy złotych. W trzech innych przypadkach seniorzy lub ich rodziny szybko orientowali się, że to oszustwo.
- :(Mam cyberPROBLEM:) Gdy sprzedajesz lub kupujesz przez Internet nie loguj się na swoje konto przez link podesłany przez obcą osobę Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zajmują się również ściganiem cyberprzestępców, którzy czyhają na osoby sprzedające lub kupujące rzeczy w sieci. Pokrzywdzeni chcąc zarobić kilkadziesiąt złotych sprzedawali swoje rzeczy na popularnych portalach ogłoszeniowych. Niestety kliknęli w linki podesłane przez osoby podające się za kupców. Linki prowadziły do fałszywych stron banków. Pokrzywdzeni logując się udostępnili hakerom dane do bankowości elektronicznej, poprzez co w ciągu kilkunastu minut stracili wszystkie oszczędności z kont bankowych.
- Seniorzy kontra oszuści - 8:0 Oszuści działający metodą na „wypadek wnuczka” ponieśli kolejną porażkę. 8:0 dla seniorów z Kęt i Przeciszowa.