Tag konferencja
Rozmiar czcionki
- XIV Konferencja Szkoleniowa realizowana w ramach projektu „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie”. W ubiegłym tygodniu, w dniach 24 oraz 25 października 2024 roku w Inwałdzie odbyła się już XIV Konferencja Szkoleniowa adresowana do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Policji z województwa małopolskiego, realizujących założenia projektu „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie”.
- Konferencja pt. „Bezpieczny powrót do szkoły” Wczoraj, w siedzibie miechowskiego Domu Kultury odbyła się konferencja o tematyce "Bezpieczny powrót do szkoły". W trakcie konferencji przedstawiono zagadnienia przeciwdziałania cyberprzemocy i innych zagrożeń występujących w sieci oraz została szczegółowo omówiona problematyka cyberbezpieczeństwa.
- Podsumowanie pierwszego miesiąca wakacji z perspektywy małopolskiej Policji Dziś na briefingu prasowym wojewoda Klęczar wraz z I zastępcą komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Maciejem Kubiakiem i z naczelnikami Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Wojciechem Matrasem i podinsp. Anetą Giżyńską podsumowali pierwszy miesiąc wakacji z perspektywy Policji.
- Konferencja dla przedstawicieli oświaty w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu z udziałem małopolskich policjantów W piątek (5.04.br.) w sali konferencyjnej Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, odbyła się konferencja naukowa pn. „Choroby wieku młodzieńczego”, skierowana do przedstawicieli oświaty oraz instytucji prowadzonych przez samorząd powiatowy, mających na co dzień kontakt z młodzieżą. Wydarzenie poświęcone było edukacji w zakresie profilaktyki chorób i zaburzeń rozwoju wieku młodzieńczego, konsekwencji zdrowotnych i prawnych zażywania substancji psychoaktywnych oraz rozpoznawania kryzysów emocjonalnych.
- Konferencja Bezpieczny Powiat Suski 2024 Policjanci, przedstawiciele oświaty oraz miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej uczestniczyli w konferencji poświęconej dwóm istotnym zagadnieniom: cyberbezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz problematyce środków odurzających. Prowadzone przez specjalistów i ekspertów wydarzenie miało na celu zwiększenie świadomości w tych kwestiach oraz wymianę doświadczeń.
- Kampania społeczna „Nie daj się wciągnąć. Ta inwestycja się nie opłaca.” Konferencją zorganizowaną 12 grudnia w tarnowskim Ośrodku Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli zakończył się cykl konferencji pn. „Nie ryzykuję, nie biorę” zorganizowanych w ramach kampanii społecznej pn. „Nie daj się wciągnąć. Ta inwestycja się nie opłaca.” realizowanej przez Eksperta Wojewódzkiego ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego - Panią Karolinę Załęgę przy wsparciu Departamentu Zdrowia, Rodziny, Równego Traktowania i Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
- Małopolska Konferencja dla Pełnomocników Gminnych ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom 20 listopada br., w trakcie pierwszego dnia małopolskiej Konferencji dla Pełnomocników Gminnych ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom poruszane były ważne kwestie dotyczące profilaktyki i leczenia uzależnień. Zaproszeni prelegenci przedstawili najnowsze trendy związane z profilaktyką uzależnień, jak i badaniami naukowymi realizowanymi w tym obszarze.
- Aktywny udział funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w VI Małopolskim Kongresie Srebrnej Gospodarki. W krakowskim Kinie Kijów, odbyła się VI edycja Małopolskiego Kongresu Srebrnej Gospodarki zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
- Konferencja szkoleniowa dla małopolskich policjantów realizujących projekt „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie” Wydarzenie to było organizowane przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową Państwowy Instytut Badawczy (NASK PIB), Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.
- „Naukowo-praktyczne aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego” W dniach od 5 do 6 września 2023 r., w Akademii Policji w Szczytnie, odbyła się konferencja naukowa pt. „Naukowo-praktyczne aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Celem konferencji była wymiana doświadczeń, próba wskazania nowych obszarów badawczych, integracja środowiska naukowego oraz dyskusja nad aktualnymi problemami rozwoju teorii i praktyki w ramach wskazanych obszarów tematycznych. Konferencja zorganizowana została przez Instytut Służby Prewencyjnej Akademii Policji w Szczytnie.
- Konferencja „Przemoc i agresja w szkole/placówce oświatowej. Jak im przeciwdziałać?” 12 czerwca br., w sali Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach odbyła się konferencja „Przemoc i agresja w szkole/placówce oświatowej – Jak im przeciwdziałać?”. Współorganizatorami konferencji byli: Pani Maria Gubała – Starosta Gorlicki, Pan Witold Kochan – Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego oraz nadkom. Mariusz Piotrowski – Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach. Celem konferencji było wypracowanie wniosków, sugestii, czy propozycji rozwiązań, które pozwolą zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości.
- Konferencja bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych z udziałem małopolskich policjantów ruchu drogowego 16 maja br., w Krakowie odbyła się kolejna konferencja „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – wyzwania i nowe możliwości”. Jej adresatami byli dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Barbara Nowak Małopolska Kurator Oświaty. Konferencja zorganizowana została przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie oraz Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
- „Zachowania samobójcze dzieci i młodzieży – przyczyny, zapobieganie, profilaktyka” – cykl konferencji z udziałem policjantów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie 28 kwietnia 2023 roku zakończony został odbywający się od kilku tygodni cykl konferencji szkoleniowych pt. „Zachowania samobójcze dzieci i młodzieży – przyczyny, zapobieganie, profilaktyka” zorganizowanych na terenie województwa małopolskiego, w których jako prelegenci wzięli udział policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
- Konferencja bezpieczeństwa ruchu drogowego dla Dyrektorów i Nauczycieli szkół podstawowych z udziałem małopolskich policjantów ruchu drogowego W środę 29 marca br. w Krakowie odbyła się konferencja „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – wyzwania i nowe możliwości”. Jej adresatami byli Dyrektorzy i Nauczyciele szkół podstawowych. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli Pan Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Małopolska Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak. Konferencja zorganizowana została przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie oraz Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
- Wymiana policyjnych doświadczeń. Wizyta kierownictwa estońskiej Policji Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion wziął udział w Konferencji Szefów Policji Stolic Państw Nadbałtyckich. Generał spotkał się także z szefem Prefektury Północnej Zarządu Policji i Straży Granicznej w Estonii.
- „Czy wizja zero jest możliwa” – konferencja z udziałem przedstawicieli Policji oraz innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na krakowskich drogach 14 i 15 marca br. w Hotelu „Swing” w Krakowie, odbyła się konferencja zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Krakowie pod hasłem „Czy wizja zero jest możliwa?”. W spotkaniu, oprócz policjantów, wzięli również udział przedstawiciele instytucji, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach. Celem spotkania było przedstawienie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Krakowa, z uwzględnieniem przedsięwzięć podmiotów współpracujących z Policją oraz działalności profilaktycznej, a także próba odpowiedzi na pytanie, czy jest możliwe, aby w Krakowie nie dochodziło do wypadków ze skutkiem śmiertelnym.
- Konferencja szkoleniowa „Rodzina – wsparcie, profilaktyka zachowań ryzykownych” Konferencja, której odbiorcami byli nauczyciele, psycholodzy, pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej, kuratorzy sądowi oraz funkcjonariusze Policji z województwa małopolskiego, odbyła się 28 października br.w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa.
- Rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja naukowa „KRYMINALISTYKA JUTRA” W poniedziałek 26 września w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rozpoczęła się trzydniowa Międzynarodowa Konferencja naukowa „KRYMINALISTYKA JUTRA”, która uświetni obchody 65-lecia powstania Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
- Konferencja „Działania profilaktyczne i prewencyjne w społecznościach lokalnych wobec współczesnych wyzwań cywilizacyjnych” Wczoraj (20.09.br.) w Dąbrowskim Domu Kultury odbyła się konferencja naukowa pt. „Działania profilaktyczne i prewencyjne w społecznościach lokalnych wobec współczesnych wyzwań cywilizacyjnych. Organizatorami konferencji był Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Dąbrowa Tarnowska. Głównym celem przedsięwzięcia było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat profilaktyki w bezpieczeństwie zwłaszcza społeczności lokalnej, a także wśród dzieci i młodzieży.
- Małopolska europejskim liderem działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego Od 25 do 27 maja br. odbyła się X edycja KRAKOWSKICH DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2022, w której uczestniczył mł. insp. Maciej Rymar Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie.